Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Már egy napja ázik a tarkababo...

Már egy napja ázik a tarkababom, de nincs időm megfőzni. Meddig mehet ez így anélkül, hogy a babtönkremenne? Most úgy látom, még egy napigbiztosan nem tudom megfőzni.

Figyelt kérdés
Habosodik a víz a tetején
2016. máj. 9. 12:06
 1/7 anonim ***** válasza:
Cseréld a vizet gyakran, talán még egy napot kibír. De, ha már csírákat látsz rajta, akkor ne főzd meg, nem érdemes.
2016. máj. 9. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszi, rájöttem, annyi időm van, hogy, csak úgy natúrban megfőzzem a babot, főve talán jobban kibírja (most nincsenek is hozzávalóim, de veszek d.u.)

Azért kezdtem el áztatni, mert egyszer már (1 éve) is főztem (valami másfélét), és azt napokig kellett áztatni) ffi59

2016. máj. 9. 12:34
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
A csírás bab jó , az eredeti kenyérgabonát búzaszemet( tónus) áztatták és csírázás után őrölték meg .
2016. máj. 9. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én egyszer 4 napig áztattam (naponta cseréltem a vizet), és nem lett semmi baja.
2016. máj. 9. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Jól teszed, ha megfőzöd. Esetleg tegyél bele egy késhegynyi szódabikarbónát, az gyorsítja a puhulást, és a széljárást is kedvezően befolyásolja :D
2016. máj. 9. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Máskor, ha már be van aztatva a babod, de kiderül, hogy mégsem tudod megfőzni, fagyaszd le! Vizet leönteni, babot zacskóba, be a mélyhűtőbe!

Ha főzni akarod, vizet önteni rá, kiolvad, főzheted! Sokszor csinálom, ha kiderül, hogy az áztatás után kicsit több lett a bab, mint amennyi kell a levesbe :).

2016. máj. 9. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi mindenkinek! - A szódabikarbónás ötletet is köszi, fogok bele tenni, mert több, mint 1 óráig főztem, és még mindig kemény (vagy már megint?)(közben füvet nyírtam).És az sem mindegy, hogy milyen a széljárás...
2016. máj. 9. 16:15

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!