Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Csülkös bablevesben a csülökhö...

Csülkös bablevesben a csülökhöz érdemes-e enni pl. reszelt tormát? (vagy, ha azt nem, akkor mit? )

Figyelt kérdés
2016. máj. 11. 16:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
48%
Mi a fenét jelent az, hogy érdemes-e enni???
2016. máj. 11. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Kb azt, hogy jó-e hozzás, való-e hozzá, passzol-e hozzá (?)
2016. máj. 11. 19:34
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

A csülökhöz a torma?

Csak pár száz éve eszik együtt a kettőt.

2016. máj. 11. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Csülkös bablevesben a csülökhöz a leves van.
2016. máj. 11. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Azt eszel hozzá, amit szeretsz. Én mondjuk belevágom apróra a levesbe, és a levest eszem hozzá, meg kenyeret. Emellett sokan tesznek bele tejfölt is. De ha kiveszed a csülköt, eheted tormával is, sőt csinálhatsz tejfölös tormaszószt is mellé.
2016. máj. 11. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Ha külön tálalod a csülköt, akkor igen, de a leveshez nem annyira passzol a torma.

Szerintem a levessel együtt a csülök úgy, ahogy van , úgy jó.

Esetleg csak az ízlésre hivatkozva, lehet a levesbe egy kis ecetet tenni, vagy tálaláskor tejfölt, ami szintén valamelyest savanyítja.

2016. máj. 11. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Én, bab méretűre aprítom tálba a csülköt és rá szedem a levest, majd egy jó fej vöröshagymát minél kissebb kockákra ráaprítok.

Külön eszed a csülköt, tormát, savanyút, akármit ehetsz hozzá, ami neked passzol.

2016. máj. 11. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
0%
Most komolyan, létezik ember, akinek az interneten kell segítséget kérnie, hogy megegyen egy tányér bablevest...???
2016. máj. 11. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek!!!

8-asnak: ettem már több vödör bablevest mindenféle segítség nélkül, de most főzöm először a csülkös verziót,(nemrég óta vagyok "konyhatündér") és -nyilván nem véletlen villant be a csülök plusz torma verzió. Persze, mint írta valaki : ha a levesben eszem a csülköt, akkor nem passzol hozzá a torma. Most már tisztán látok ebben a kérdésben. (ffi 59)

2016. máj. 11. 22:02
 10/13 anonim ***** válasza:

Igen, jól gondolok, különösen, ha egyszemélyes háztartást vezetsz. A csülök egyik részét felkockázhatod, és a levessel együtt eszed meg.


A másik felét pedig ha már kihűlt, lehet tormával, de pl. megszórod törtpaprikával + megkened zúzott fokhagymával, és hideg vacsoraként... fennséges kaja!!!

2016. máj. 12. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!