Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Nemrég vettem egy kókuszt és...

Nemrég vettem egy kókuszt és nem tudom, hogyan\mire használjam fel?

Figyelt kérdés
Arra gondoltam hogy megfúrom, majd szépen kettéfűrészelem. Így tudnék belőle poharat csinálni fahéjrúd talpal. A belsejéből hogyan kell reszeléket csinálni, vagy inkább ültessem el? Vagy az amit a boltban kapok már nem elültethető? Jók az ötleteim, hasonló érdekességek?
2016. máj. 16. 16:03
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ki kellene vésned a kókuszhúst a belsejéből, különben elkezd rohadni idővel. Mondjuk egy 300-400Ft-ba kerülő kókuszdiót én nem tartanék akkora értéknek, hogy ezzel vesződjek a helyedben...


Nyisd fel, idd meg belőle a kókuszvizet és ha nem szappanízű a húsa, akkor azt is edd meg.

2016. máj. 16. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Előttem szólóval egyet értek, itt meg a levét, edd meg.

Viszont,ha vesződni szeretnél vele, akkor csinálhatsz belőle gyertyát is, mint itt:

[link]


vagy poharat, ha ennyire ráérsz faragni, esetleg akkor pohár helyett lehet tényár is.:D Vagy ha lány vany, tárolhatod benne az ékszereidet is. Nekem most az ugrott be, hogy kifaragod, és fellógatod, mint egy virág kaspót, csak vmi mást raksz bele:D De előtte vmivel fixáld le, hogy ne rohadjon szét.

2016. máj. 17. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, de mivel lehet lefixálni, hogy ne eressze a levet, de ne is legyen mérgező- már ha tányér vagy pohár lesz belőle?
2016. máj. 17. 16:25
 4/5 anonim válasza:

ez csak egy kókusz, tesó, csak semmi dráma!

tegyél rá törülközőt, verd szét kalapáccsal, és szedegesd ki a belsejét, és egy edénybe baszödö bele, folyass bele hideg vizet, hogy ellepje, és rakd be a hűtőbe


jah, és ne felejtsd el megenni, mielőtt valami egyéb frenetikus ötleted lenne

2016. jún. 24. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Hogy őszinte legyek, nem is értem miért vetted meg, ha nem tudod mire használni...

Ültesd el inkább és tartsd nedvesen a földjét legalább egy fél évig. Sok idő, míg a csonthéjat át tudja törni a csírázó növényke...

2016. jún. 24. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!