Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Mi történhetett a botmixeremmel?

Mi történhetett a botmixeremmel?

Figyelt kérdés

Kb 3 éves (Scarlett márkájú ). Két hete használtam utoljára, kifogástalanul működött. Tegnap szerettem volna újra használni, a motor megy, de a kést nem forgatja egyáltalán.

Nincs lestrapálva, évente 5-6 alkalommal használtam.

Lehet, hogy ki kell dobnom ? ://



2016. júl. 25. 11:41
 1/6 anonim ***** válasza:
Attól mert a motor megy lehet ,hogy a egy a kést forgató kis alkatrésszel történt valami. Nem érintkezik jól vagy eltörött belül valami.
2016. júl. 25. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Azt nem írtad, pontosan milyen, Ha olyan mint a legtöbb (szétszedhető, elmosható az alsó fele) akkor szimplán rosszul lett összeillesztve. Ez könnyen javítható általad is.
2016. júl. 25. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Igen, "derékban " egy mozdulattal össze lehet illeszteni, egy gomb megnyomásával pedig leválik az alsó rész, ha végeztem vele.

Az a baj, hogy a kést a kezemmel sem tudom elfordítani. A férjem nézegeti, de, nincs semmi elképzelése, hogy mi lehet a baj, és hogy mit kellene csinálni vele. Étolajjal is megkente a késnél, de utána sem működött.

Szerintetek ilyen kisgépeket még javítanak egyáltalán valahol ?

Köszönöm az eddigi válaszokat is.

2016. júl. 25. 12:37
 4/6 anonim ***** válasza:
Szia... Nekem ők segítetek a botmixeremhez új fejjel. 3 nap alatt megoldották. Igaz nekem Braun van.Több féle márkával foglalkoznak .. Hátha tudnak segíteni. [link]
2016. júl. 25. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Beszorulhatott valami a késhez, előbb mindenképpen a kést kell megmozgatni.

Ha kézzel nem megy, akkor fogóval.

Olyan nincs, hogy nem forog, csak olyan, hogy gyengén próbálkoztok.

Ha szálas dolgot mixeltél, akkor a szálak feltekeredhettek a kés fölé.

Amíg nem mozog könnyen a kés, fölösleges próbálkozni, lehet, már javíttatni is fölösleget.


Mivel ezek általában elég gyenge műanyag áttétellel vannak belül összerakva, kis műanyag fogaskerekekkel, és ha a motor forgott, a kés meg nem, akkor több mint valószínű, hogy valahol, valamelyik áttétel elkopott, ledörzsölődött, attól, hogy beállt a kés.

Szóval már ha mozogna a kés, az az áttétel akkor se tudná továbbítani a forgás erejét.


Egyébként általában nem éri meg javíttatni.


Ja, és még valami, soha semmit ne kenjetek meg étolajjal.

Ideiglenesen lehet, hogy segít, de a 2 kezemen nem tudnál összeszámolni, hogy gépet láttam kinyírni étolajjal. Az étolaj beszárad, rágumisodik mindenre, olyan, mint ha ragasztóval öntenéd le. Persze nem akkor rögtön, sok idő kell neki, de ahogy mondod, hogy évente 5-6 alkalommal használtad, ilyen hosszú állás alatt simán ráköt úgy, hogy le nem vakarod.

2016. júl. 25. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Mindenkinek nagyon köszönöm a segítséget, igazán nagyon kedvesek vagytok, hogy próbáltok segíteni és köszönöm a hasznos tanácsokat is az olajjal kapcsolatban is.

Vidéki városban élünk, majd körülnézek, hogy esetleg van-e valamilyen szervíz szerűség.

2016. júl. 25. 16:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!