Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Hogy kell leveshez hozzáadni...

Hogy kell leveshez hozzáadni a főzőtejszínt?

Figyelt kérdés
Külön kell egy kis tálba hozzámerni egy kis levest vagy mehet mindjárt bele a levesbe?
2016. nov. 19. 20:19
 1/8 anonim ***** válasza:
26%
Mehet bele rögtön. De jobb lenne, ha habtejszínt használnál, nem főzőt, ami mindenféle ipari szarral stabilizált hulladéka a tejiparnak.
2016. nov. 19. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igen, erre én is gondoltam, csak bizonytalan voltam, mert nem tudtam, hogy főzésre is lehet-e, vagy csak sütiknél. :)
2016. nov. 19. 20:51
 3/8 anonim ***** válasza:
5%
Lehet, de nem tanácsos egyből bele,mert a hőmérséklet különbség miatt kilökődik és nem tudod normálisan elkeverni. Ott lesz a tetején és nem elegyedik el rendesen.
2016. nov. 19. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ez hülyeség, a tejszín elkeveredik akármekkora hőmérsékletkülönbséggel is. Ahogy pl. a tej is. A tejföl nem.
2016. nov. 19. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
28%
A főzőtejszín NEM hulladék. A tej első föle a tejszín, a második a főzőtejszín ( ezt már nem lehet habbá verni). Majd a tejfölt szedik le róla. A főzőtejszínt és a házi tejfölt azonnal bele teheted az ételbe, levesbe vagy a rakott dolgok tetejére. Ez nem túrósodik össze, mint a bolti tejföl, hanem egyből elolvad. A bolti tejfölben van valamilyen adalékanyag, amitől nem folyékony és nem is olvad el az ételben. Kicsit javít rajta a " hőkiegyenlítés de soha nem lesz igazán jó. A mesterszakácsok ezért használnak főzőtejszínt tejföl helyett.
2016. nov. 19. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
34%
Utolsó, mielőtt hülyeségeket írsz, olvasd el mi van a főzőtejszín dobozára írva.
2016. nov. 19. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
50%
Aki szerint a főzőtejszín nem szemét, aszerint minek van tele stabilizátorokkal, keményítőkkel, tartósítókkal a habtejszínnel szemben, ami egyszerűen 30%-os zsírtartalmú tejszín mindenféle kemikáliák nélkül? Miért?!
2016. nov. 19. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Koszi a valaszokat! :) Lehet a kedves valaszado a hazi fozotejszinre gondolt, nem?
2016. nov. 21. 10:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!