Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Egybe sütök karajt, minden...

Egybe sütök karajt, minden van a páchoz, csak zsálya nincs. Mit tegyek helyette?

Figyelt kérdés
2016. nov. 25. 19:07
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

A zsályának igen jellegzetes illata van, ha mást teszel helyette, más íze lesz - nem feltétlen rossz, de más.


Nem tudom, mi van még a pácban, de ha más erösebb illatú füszer nincs, akkor oregánót vagy rozmaringot tehetsz bele.

2016. nov. 25. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon jó, ha sütéskor borókabogyót teszel mellé.
2016. nov. 25. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
fokhagyma, rozmaring, kakukkfű,bors, só
2016. nov. 25. 19:48
 4/9 A kérdező kommentje:
szerintem borókám sincs (férfi egyedül)
2016. nov. 25. 19:48
 5/9 A kérdező kommentje:
amúgy van egy csomó fűszerem, csak nem tom mik a fontosabbak (na jó, egy kicsit tudom)
2016. nov. 25. 19:49
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell feltétlenül tenni bele még valamit, így sem szegényes amit felsoroltál. A zsályát konkrétan pótolni nem tudod. Ha annyira nem vagy biztos magadban akkor inkább ne tegyél bele semmit minthogy valami totál oda nem illőt rakj bele.
2016. nov. 25. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"fokhagyma, rozmaring, kakukkfű,bors, só"


Ez elég, ha nem teszel bele zsályát, akkor is ízes lesz, a helyedben nem kísérleteznék mással.

2016. nov. 25. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Mivel egy tegnapelőtti sütéshez kellett volna, így sajnos későn szólok hozzá, de akit esetleg a jövőben érdekelne: zsálya híján (én is egyszer ilyen helyzetbe kerültem) kipróbáltam a tárkonyt (estragon), egy kis mentával kombinálva, és nem bántam meg. Mivel tárkonyt gyakran használok főtt rizshez, raguhoz, egybesültekhez... és bablevesbe mindig, kéznél volt, de a mentát teatasakból "csentem" hozzá.
2016. nov. 27. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi - tárkonyom az van is, menta nincs. Egyszerűen kihagytam belőle - és így is jó. Persze, nem tudom, milyen lett volna, ha másmilyen
2016. nov. 27. 12:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!