Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Forró levest a hűtőbe vagy az...

Forró levest a hűtőbe vagy az erkélyre?

Figyelt kérdés

Egyedül élek, a ház aljában van egy olcsó menüs étterem. 11-kor nyit (1-ig), akkora lemegyek menüt venni (főétel+leves), kb 11:15-kor már vissza is érek, attól függ mekkora a sor. Viszont 11:30-kor már indulok munkába, és oda csak a főételt viszem, mert levessel együtt nem bírom megenni. A leves pedig itthon marad, vacsorára. Viszont a leves gőzölög még mikor megveszem.

Hová tegyem?

Forrón a hűtőbe?

Vagy az erkélyre?


Most télen kint már talán hidegebb van, mint a hűtőben. Ugy tanultam hogy az ételeket kihűtjük mielőtt a hűtőbe rakjuk. De erre nincs időm. A lakásban viszont 23-25 fok van, és este 9kor érek haza, addig nem akarom otthagyni.

Melyik a jobb megoldás, hogy ne romoljon meg?



2016. nov. 27. 20:14
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
1%
Hütő, csak ne tedd semmi közelébe
2016. nov. 27. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
83%

Jah, a hűtő jó ötlet, hogyha 1 hét után új hűtőt akarsz venni...


Az erkélyre.

2016. nov. 27. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
92%

A hűtőbe semmiképp sem. Elsősorban azért, mert úgy a hő a hűtőben a többi ételen csapódik le.

Az erkély lenne a jó megoldás. Később átrakhatod a hűtőbe.

2016. nov. 27. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
92%
Ki lehet rakni az erkélyre, de csak akkor ha le tudod zárni jól, tehát nem fog belemászni semmmilyen apró rovar, macska nem rúgja le a fedőt stb. Illetve ha hidegebb lesz akkor meg is fagyhat, kicsit nehezebb lesz felmelegíteni.
2016. nov. 27. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
34%
Szerintem semmiképp se a hűtőbe,mmert ott üvegpolcok vannak ( asszem a legtöbbe) és a forrótól szétrobban. Nekünk így robbant szét az asztalunk, pedig csak egy pizzásdoboz volt rajta, ami bőven nem olyan meleg mint egy leves!
2016. nov. 27. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
58%
Szerintem,ha 11kor veszed meg,este 9ig nem fog megromlani a lakásban sem.Én is megfőzök délre,és nem szoktam hűtőbe pakolni,csak éjszakára,ha marad belőle.
2016. nov. 27. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
1%
# 5 Nem tudom hol élsz de én még a büdös életben nem láttam üvegpolcot hűtőszekrényben. Átlátszó műanyag szokott lenni, és nem robban szét. Igen, az üveg ami nem jénai szét tud pattanni a hirtelen hőhatástól, de hűtőben olyan biztos nincs.
2016. nov. 27. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
59%
7. Nem tudom hol élsz, de én olyan hűtőt amiben nincs üvegpolc még nem láttam. Meleg ételt nem rakunk a hűtőbe. Marad az erkély.
2016. nov. 27. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
88%

Az enyémben is üvegpolc van.:-)

Forró ételt nem teszünk hűtőbe, több okból:

- megemeli a hűtő fogyasztását

- könnyebben megromlik (bármilyen meglepő ez)

- üvegpolc megrepedhet.


Régi modellben a fokozott páralecsapódás is gondot okozhat. Jobb, ha kiteszed az erkélyre, ha már hidegebb lesz, akkor a legjobb megoldás a konyha kövére, ablak közelébe vagy más hűvösebb helyre letenni, hogy hűljön.

2016. nov. 27. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
29%
FAZÉK levest tényleg nem teszünk hűtőbe, de egyetlen adag nem fog gondot okozni. De amilyen idő most van, az erkély is teljesen jó.
2016. nov. 27. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!