Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Kávédarálóval lehet hagymát...

Kávédarálóval lehet hagymát aprítani?

Figyelt kérdés

A hagymát utálom a legjobban kockázni.

Még mit lehet/szoktatok csinálni a kávédarálóval? Érdemes beszerezni? Kávét már a legtöbben eleve őrölve veszik sztem, és mi is többnyire.

Porcukrot lehet vele, arra viszont hasznos. Mákot is lehet vele tudom, diót nem annyira. Sztem csak ezeket lehet. Köszi a tanácsokat előre is. 120W-os amivel szemeztem a boltba. :)



2016. dec. 1. 18:57
 1/4 anonim ***** válasza:
88%

Azt még a kávé- ÉS magdarálómnak is csak a másik feltétjével lehet... A nedves dolgok nem kompatibilisek egy kávédarálóval, az amúgyis darál, nem annyira aprít, s a magokat is nehezebben veszi, mint egy rendes multifunkcionális daráló.

Aprítóval lehet okés a hagyma, bár nekem pont nem gond késsel sem, nekem a karfiolhoz kell robotgép...


Anno a kávédarálóval csináltam nmindent, még a mazsolát is azzal daráltam, de nem húzta sokáig szegényke. A multifunkcionális jobban bírja. Nem tudom, szerepel-e a munkaköri leírásában, de valamivel darálnom kell azt is.

A mákkal minden daráló szenved kicsit, a multi azért elintézi egy idő után. De a dió 2 másodperces aprítása után (amit nem a daráló, hanem a zöldségaprító feltéttel csinál igazán jól és gyorsan) elég lassú...

Ha nemcsak kávéra, cukorra, cukros mákra kell, én multifunkciósat vennék, ahogy tettem is.

2016. dec. 1. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha hagymát akarsz vele aprítani, akkor inkább egy konyhai aprítógépet vegyél. Nekem ilyen van: [link] , és meg vagyok vele elégedve.


A kávédarálóval az a baj, hogy nem tudod bedobni a mosogatóba, maximum csak kitörölgetheted, ezért beleveszi magát az illat (kávé, hagyma). Egyszer próbáltam kávédarálóval szárított gombából gombaport csinálni, de kávészaga lett. Az aprítógépeknek meg a tartályát is, a kését is elmosogathatod, nem marad illatos.

2016. dec. 1. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
nem, mert van folyadéktartalma, és utána nem tudod a gépből kimosni. aprítógép kell hozzá vagy egy jó kés, vágódeszka és fél perc :)
2016. dec. 1. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Én is azt ajánlom, hogy vegyél inkább egy aprítógépet, legalább 600 wattosat, az egy pillanat alatt összevágja neked a hagymát. A kávédaráló nem aprításhoz való, és nem is lehet rendesen kimosni, márpedig a hagyma igencsak szaglik. Most mindenfelé hemzsegnek az akciók, nézz körül.
2016. dec. 1. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!