Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Hogyan kell ezt az állítható...

Hogyan kell ezt az állítható nyújtófát használni?

Figyelt kérdés
Tescoma (mm számmal: 0-8-ig) állítható nyújtófa. Az enyém állandóan csak forog, sőt csíkokat vág a tésztába, vagy a szélére. Hogyan kell ezt beállítani, hogy stabíl legyen? Kerestem a Youtube-on, de semmi érdemeset nem találtam azon kívül, hogy mutatja a mm számokat..., és a használati utasítás közt sincs, megköszönnék egy használható választ!

2016. dec. 2. 12:26
 1/4 anonim ***** válasza:
A nyújtófa szélén lévö korongok a tészta szélen kell, hogy fussanak, azaz ne körbe, hanem csak egy irányban kell nyújtani vele a tésztát - magyarul, egy csíkot nyújtasz a tésztából, ahogy a legtöbb süteménynél szokás, amikor tepsi méretre nyújtod.
2016. dec. 2. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Itt van pár vélemény, talán segít:


[link]

2016. dec. 2. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Bocs, az elsö vagyok mégegyszer: Újraolvastam a kérdésedet és nem vagyok biztos benne, mit akarsz megtudni.

A két oldalon be tudod állítani a megfelelö vastagságot, a henger meg forog, ahogy nyújtod a tésztát, az a nyélhez képest nem lesz odarögzítve.


A videóban is látni lehet, hogy kisebb adagokban kell (csak hosszanti irányban, nem körbe vagy keresztbe is) nyújtani a tésztát és a nyújtóva szélességének megfelelö, tetszöleges hosszúságú, nagyjából téglalap alakú tésztát kapsz a beállított vastagságban.


remélem, sikerült most érthetöen leírni, ha nem, akkor írd meg pontosabban, mi a probléma.

2016. dec. 2. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Azt nem tudtam, hogy mind a két végén u.a. a számot kell-e beállítani, mivel egy utube vid-on, mintha az egyik véget 0-ra tette volna, de nem volt világos. Ezek szerint akkor mindkét számnak egyformának kell lennie. Valójában pizzát (kerek) szerettem volna, de levágja a széle, sebaj. Akkor csak ennek a ny.f.-nak a szélessége tepsis sütire jó. Szívás. Szintén nemcsak forgattam a végeket, de ki-be is mozgattam, mondhatom az a véleményem, mint a fenti linkből is kiderült az egyik kommentelőtől, hogy marad dísznek, illetve én meg gagyinak hívom, na meg pénzkidobásnak. (Nem minden arany, ami fénylik...)
2016. dec. 3. 10:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!