Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Alma felhasználására írnátok...

Alma felhasználására írnátok ötleteket, amihez nem kell megfőzni, sütni? Tehát nyersen szeretném fogyasztani.

Figyelt kérdés
Minden bizonnyal nyersen a legegészségesebb, viszont nem bírom megenni csak úgy az almát, mert nagyon savasodok tőle. Érdekes módon viszont amikor pitét készítettem, megittam a reszelék kicsöpögött levét, attól semmi bajom nem volt. Szeretem az alma ízét, de mivel lehetne izgalmasabbá tenni, mint egyszerűen csak elrágni? Lehet a héját nem bírja a gyomrom?
2017. jan. 22. 15:25
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Miért eszed nyersen, ha nem bírod? Rengeteg vitamin van benne, ami nem bomlik hő hatására. C vitamin spec. igen, de sok más nem.
2017. jan. 22. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
67%
Zabkásába, almalé, smoothie, almaszósz,
2017. jan. 22. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
69%
En is ugyanugy vagyok az almával,mint te.Lehéjazom,lereszelem, és ugy szoktam megenni, vagy kipréselem a levét.
2017. jan. 22. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
69%

Reszeld le, és nyomd össze banánnal, mint a babáknak. Tökéletesen kiegyenlíti a banán az alma savasságát és finom is.

De ezzel is óvatosan, mert van akinek székrekedést okoz.

Esetleg rágcsálj az alma mellé babapiskótát, az is felszívja a savat.

2017. jan. 22. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
69%
Vagy répával reszeld le.
2017. jan. 22. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
69%

Én is így vagyok vele!

- Vékony cikkekre vágva palacsinta tésztába kavarni sütés előtt


Van egy hideg saláta receptem:

2 db főtt tojást kockára, 2 db nyers almát meghámozva, kockára, pár db. csemege uborkát szeletelve össze kavarunk. Tartármártással felönteni, és a hűtőben kb. 4 órát hagyni, hogy össze érjen.

Így már nem bántja az alma a gyomromat, és nagyon fincsi hideg saláta van vele.

2017. jan. 23. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
69%
Leturmixolod és natúr joghurtba beleöntöd a fél alma levét, a másik felét pedig lehámozod, felkockázod.
2017. jan. 24. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigieket. Most első körben a hideg, nyers salátát választottam. Ha már van mellé valami, akkor nem bántja a gyomromat. Bundás almát szoktam én is készíteni, ha édességre vágyom.
2017. jan. 24. 16:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!