Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Csináltam mézes fokhagymát....

Csináltam mézes fokhagymát. Kb 20 gerezd hagymát megpucoltam és ledaráltam és ugy tettem el üvegbe majd mézet tettem, hogy ellepje. Jo igy? Elég zöld lett a massza pár hét után. Nem romlott meg a hatóanyagai?

Figyelt kérdés
2017. jan. 25. 14:08
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A színváltozásban a fokhagymában az izoalliinnek van szerepe, ha ugyanis ebből a vegyületből sok van a fokhagymában, akkor a feldolgozás során megzöldül/kékül. Ez az izoalliin szint fajtánként változik, frissen betakarított fokhagymákban általában alacsony.


A tárolás folyamán viszont megnő a vegyület mennyisége. A megfigyelések szerint az alacsony hőmérsékleten történő tárolás elősegíti az elszíneződést, a magas hőmérséklet gátolja a folyamatot. Kutatások szerint a 3°C-on tárolt fokhagyma elszíneződött a feldolgozás során, szemben a 25°C-on tárolttal.


A pigmentek képződését a kémhatás is befolyásolja. A fokhagyma zöldülésének kimondottan kedveznek a savas körülmények (kb pH 4-6,3). Nem csoda tehát, hogy a kékre vált fokhagyma látványa gyakoribb a befőttesüvegekben!

A méz kémhatása savas: a 3,2 és 4,5 közé tehető.

2017. jan. 25. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
de gondolom igy is hatásos? vagy ahogy irják,inkább egészbe a hagymát és a mézet? nincs rossz íze,de ha nem hatásos akkor másik verzió kell
2017. jan. 25. 14:17
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Se a fokhagyma, se a méz hatóanyagai nem változtak meg. Tehát nem kell aggódnod emiatt. Az elszíneződés nincs káros hatással az egészégre. Ha a fokhagymák egyébként épek, nem penészesek vagy nincsen kellemetlen szaguk, nyugodtan megehetjük őket (a mézben amúgy se képes megtámadni semmilyen mikroorganizmus). Kínában például kifejezetten kedvelik az így elszíneződött termést, és télen, ecettel zöld színű, egyedi ízű úgynevezett „Laba” fokhagymát készítenek hagyományosan házilag, újévi ételként.
2017. jan. 25. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszi. megy a like :-)
2017. jan. 25. 14:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!