Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Sajtos tallér (nyomosat)...

Sajtos tallér (nyomosat) fogyókrásan el lehet készíteni?

Figyelt kérdés
2017. febr. 26. 08:36
 1/6 anonim ***** válasza:

Két kérdés:


1. milyen receptet használsz?


2. mit értesz a fogyókúrás elkészítésmód alatt? (Zsíradék vagy CH csökkentést?)

2017. febr. 26. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

250g búzaliszt

60 g margarin

1 tojás

2g sütőpor

1,5 teáskanál só

50g reszelt sajt

1dl tejföl

0,5 ek. olaj

0,5 ek. köménymag

ebből szoktam csinálni arra lennék kíváncsi hogy esetleg valaki szokta e " egészségesebben "

teljes kiőrlésű lisztnek van e értelme ?

2017. febr. 26. 10:17
 3/6 anonim ***** válasza:

"250g búzaliszt

60 g margarin

1 tojás

2g sütőpor

1,5 teáskanál só

50g reszelt sajt

1dl tejföl

0,5 ek. olaj

0,5 ek. köménymag

ebből szoktam csinálni arra lennék kíváncsi hogy esetleg valaki szokta e " egészségesebben "

teljes kiőrlésű lisztnek van e értelme ?"


A TK liszttöl nem igazán lesz "fogyókúrásabb", mert ugyanannyi kalória van benne, mint a fehér lisztben.


Itt legfeljebb zsiradékot tudsz spórolni, a margarint nyugodtan kihagyhatod, de nem tudom, érdemes-e mert nem sok eredetileg sem, mert akkor helyette a tejfölt megemelni és nem sok lenne a különbség.


Ez így összesen kb 1700 kcal, kb 80 g zsiradék, 182 g szenhidrát, és 50 g fehérje, viszont nem tudom, ebböl hány darab lesz neked - ezek alapján ki tudod számolni, hoyg egy sajtosban miböl mennyi van.

Ha 20 db-ot készítes, akkor darabonként 65 kcal, ha 25-öt, akkor meg 70 kcal darabja.


Javaslatom az lenne, hogy készítsd el így, ahogy szoktad, de ne egyél meg belöle 2-4 darabnál többet, a maradékot vagy tedd el máskorrra, (nagyon jól fagyaszthatóak az ilyen dolgok), vagy add oda valakinek a többit.


Így tudsz enni belöle, ha megkívántad, de nem okoz túl nagy gondot a fogyásodban.

2017. febr. 26. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a választ sokat segített ! :)

napi 2-4db akkor mehet ? :)

2017. febr. 26. 20:58
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha még olvasod a válaszokat, csak annyit szeretnék hozzátenni, hogy az sem mindegy milyen sütőformával sütöd.

Nálunk létezik az a nagyobb, amelyikbe 4 kis gombócot lehet szétlapítani, és vagy egy kisebb sütőforma is , amibe egy nagyobbat lehet egyszerre kisütni.

nem tudom neked melyik van, szóval a receptedből ennek megfelelően számold ki az egy darabra eső energia értékeket.

De valóban nem sok ckal jut 1-1 darabra, így fogyózás esetén is "bűnözhetsz" pár darabbal, ha megkívánod.

Legfeljebb egy következő étkezést egy adag salátával tudod le.

És, ahogy a kedves előző válaszoló is írta a tészta fagyasztható is, akár olyan adagokban, ami neked egy kisütésre elég.Tálcán a kis gombócokat lefagyasztod, amikor megfagytak bezacskózod, és később annyit veszel ki belőle, amennyit akarsz egyszerre kisütni.Persze szobahőn ki kell engedni a fagyos tésztát.

2017. febr. 28. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a választ!

( 4-es sütőformám van )

2017. márc. 9. 18:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!