Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Előre darált kávét ti hogyan...

Előre darált kávét ti hogyan tároljátok?

Figyelt kérdés
Mindig csak 250g-osat veszek. Ti hogyan tároljátok? Illetve melyik a kedvencetek? Kotyogóshoz és 10bar fölötti főzőhöz egyaránt használva.
2017. jún. 18. 08:42
 1/7 anonim ***** válasza:
42%
Sehogy, nem veszek előre daráltat, abba bedobálnak minden hulladékot
2017. jún. 18. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
86%
Vákuum dobozban. Illy-t szoktam venni
2017. jún. 18. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
45%
Fémdobozban, szobahőmérsékleten, száraz, fénytől zárt helyen.
2017. jún. 18. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
63%

Nem veszek előre daráltat, de az aromák megőrzése érdekében a daráltat és a szemeset is légmentesen zárható dobozban kellene tárolni, hűvös, fénytől védett helyen.

Fénytől, nedvességtől, hőtől és levegőtől kell védeni.

2017. jún. 18. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
53%
Csatos, légmentesen záródó porcelán tárolóban, így fény sem éri.Én még mindig Omniás vagyok:)
2017. jún. 18. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nem tudom ki pontoz le. Köszönöm a válaszokat, mindenkinek ment a zöld
2017. jún. 18. 18:24
 7/7 anonim ***** válasza:
37%

Neves olasz kávézókban a darált kávét a daralás után csak 15 percig használják fel. Úgy vélik, hogy ez az az időtartam, amit a kávé a darálás után még minőség romlás nélkül elvisel. Ha többet daráltak le, mint amennyi 15 perc alatt elfogyott, a többit kilökik. És óvatosabban, kisebb mennyiséget darálnak újra. És az új rendeléseket már ebből főzik, nem a 20 perce darált kávéból.

Nekem darálós kávéfőzőm van, én szemes kávét veszek. Ami nem fér a kávéfőzőbe, azt visszacsomagolva a hűtőszekrényben tárolom.

2017. jún. 22. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!