Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Az étkezési zselatint hogyan...

Az étkezési zselatint hogyan tudnám úgy elkészíteni, hogy üresen is ehető legyenn? Lent irom a reszleteket.

Figyelt kérdés

Nekem porckopásra nagyon bevállt a zselatin. Egy ideig csak a térdemnek volt nagyon szüksége rá, de mostanaban már nagyon sok helyem fáj, nem tudom mindenhol befáslizni, igy gondoltam szájon át fogom szedni. Két napja szedem. Eddig egy kanál joghurtba tettem bele egy kiskanál zselatinport, de annyira nem jó íze van, meg ugye megváltozik az allaga folyadék hatására, hogy tegnap már öklendeztem tőle pedig nem vagyok egyáltalán finnyás.

Arra gondoltam, hogy megfőzném, és úgy enném innentől, vagy én nem s tudom... van esetleg ötletetek, hogy hogy lehetne fogyaszthatóbbá tenni a dolgot? :S


2017. nov. 11. 07:45
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Keverd gyumolcslebe - relative gumicukrot kapsz
2017. nov. 11. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ez jó ötlet, kipróbálom, köszönöm! :)
2017. nov. 11. 09:17
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Ami még egyszerübb, ha veszel sütöostyát, azt kicsit megnedvesíted, ráteszed a zselatint. összehajtogatod és az így kapott "kapszulát" kevés folyadékkal lenyeled.


Ilyesmi ostyára gondolok:


[link]

2017. nov. 11. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Akkor ez már jobb, második. Nem kell hajtogatni


[link]

2017. nov. 11. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a javaslatokat! En nem is tudtam, hogy léteznek ilyesmik, nagyon praktikus.
2017. nov. 11. 20:28
 6/10 anonim ***** válasza:
csinálj szörpöt, mintha innád, vagy üdítőt amit szeretsz, főzd fel benne a zselatint, és tedd szilikonos jégkockatartóba, így tényleg olyan lesz mint a gumicukor, el is viheted magaddal bárhová.
2017. nov. 13. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
68%

Bocs, de biztos, hogy a zselatin főzve is, fagyasztva is ugyanolyan hasznos lesz?


Én inkább egy pohár vízbe teszek egy kanállal, és úgy iszom meg.

2017. nov. 14. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen mindegy, hogy nyersen vagy fözve fogyasztja valaki (mert a "nyers" zselatin is meg van fözve, úgy nyerik ki)
2017. nov. 14. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Régen volt a gyógyszertárban ostya, amiben széntablettát stb. lehetett bevenni. Talán még most is létezik és olcsóbb mint a bolti csodák.
2017. nov. 14. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek! :)

Végülis kipróbáltam a gyümölcslével felfőzős megoldást, és úgy már teljesen ehető volt. :)

2017. nov. 14. 23:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!