Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Jó cukormáz recept mézeskalács...

Jó cukormáz recept mézeskalácsra? Az enyém mindig ragacsos marad.

Figyelt kérdés
Keményítő+citromlé a tojásfehérje+cukorhoz jó lehet? És hogyan kell készíteni?

2017. dec. 1. 00:09
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Én 1 tojásfehérjét felverek 20-25dkg átszitált porcukorral es 1kávéskanál keményitővel.

A cukor mennyiségét nem lehet pontosan megadni mert ez a fehérje mennyisége is változo.

Ha irókázni akarok vele akkor: onnan állapitom meg hogy jo e hogy kiemelem a habverőt és ha lefolyik róla akkor még túl híg, ha már nehezebben folyik le és inkább csöpög,-akkor jó!

Ha ecsettel akarom rákenni akkor ne legyen túl sűrű.

Nem lehet elrontani mert ha túl sűrű akkor kevés vizzel (tényleg csak egy picivel) lehet korrigálni.

Ha meg túl hig akkor porcukrot kell beletenni.

2017. dec. 1. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Én keményítőt sosem teszek bele, csak tojásfehérje+porcukor. Folyékony ételfestékkel szoktam színezni, ezért kicsit több cukor kell bele, egy fehérjéhez kb 25-30 dkg biztos kell.
2017. dec. 1. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!