Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » összeálítottok nekem egy első...

összeálítottok nekem egy első osztályú reggelit?

Figyelt kérdés
olyasmire gondoltam mint amit az angolok vagy talán amerikaiak szoktak? minden félével telepakolják az asztalt és abból reggeliznek persze csak a negyedét ha megeszik. tojás bacon túró zöldségek gyümölcsök narancslé kévé tea piritós meg ilyenek. összeálítottok nekem egy ilyen hagyományos nagy reggelit? miből áll? tudtok képeket küldeni? bud spencer nincs kettő nény nélkülben mindig amikor reggeliznek ilyen volt a reggeli.
2017. dec. 31. 11:22
 1/9 anonim ***** válasza:
54%
Nagy az unalom, mi!
2017. dec. 31. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Neked mi az elsőosztályú, azt te tudod.

Ami nekem olyan lajtos és érzem is hogy ettem. Legalább egy éves disznóból, füstölt szalonna, kolbász. Hozzá héjába főtt krumpli, főtt, lágy tojás. Kis kockára aprított vöröshagyma, ami két napot érett sóban. Kehérkenyér, kis házi tejföllel.

2017. dec. 31. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
66%

[link]

[link]

Az angol és az amerikai reggeli eléggé különbözik, az igazi full english breakfast tartalmaz szalonnát vagy sonkát (leginkább bacont ropogósra sütve), tojást (buggyantott vagy tükör), paradicsomos főtt babot, párolt gombát, sült paradicsomot, sült kolbászt, véreshurka-szerű cuccot (black pudding), rösztit és vesét. Ennek ma már nem minden elemét találod meg.:-) Mellé tea (nem akármilyen) tejjel, esetleg kávé. Az amerikai reggeli lehet palacsinta, gofri, bacon vagy sonka tojással, pirítós, francia pirítós, az édes cuccokhoz juharszirup, méz, lekvár. Gyümölcsből a grapefruit, esetleg banán, eper, áfonya stb, és persze az elmaradhatatlan narancslé és hosszú kávé (amit a magam részéről ki nem állhatok.) Ha ezeket mind összekombinálod, már elég látványos lesz az asztal.:-)

2017. dec. 31. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Angol: tükörtojás + sült kolbász + chilis bab + sült bacon/sonka + pirítós + paradicsom


Amerikai: rántotta jó sok sült baconnel, vagy palacsinta juharsziruppal. Persze amerikai palacsinta, nem a magyar vékony fajta. :D

+kávé és narancslé. :D


[link]


[link]

2017. dec. 31. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
2017. dec. 31. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
37%
ma 12:03-as: amit írtál, nagyrészt stimmeli, kivéve, hogy az angol reggeliben nincs rösti - márcsak azért sem, mert az svájci étel, és az angol reggeli semmiféle krumplit nem tartalmaz.
2017. dec. 31. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Kedves #6-os, akkor olvasd el ezt:

" Black pudding, baked beans, bubble and squeak and hash browns are often also included."


Forrás: [link]


Ha nem lenne világos a "hash browns" jelentése, itt elolvashatod:


[link]


Valóban nem rösztinek hívják az angolok, csak ugyanabból és ugyanúgy készül.:-)

2017. dec. 31. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem.
2017. dec. 31. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
50%

Te komolyan azt hiszed hogy csak azért mert valami külföldi,az elsőosztályú.

Kipróbálnám az angol reggelit,de amúgy halál undorító a tipikus angol reggeli,annál már a bundás kenyér is jobb.

Tudjátok mit,sushit akarok reggelizni.............

2018. jan. 1. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!