Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Mi lehet a baj a gyümölcstortá...

Mi lehet a baj a gyümölcstortámmal?

Figyelt kérdés
Eddig 3x próbálkoztam gyunolcstortat sutni, ebbol a legelso lett csak jó. a baj az volt a másik kettovel, hogy a piskota resze kozepen olyan volt mintha "nyers" maradt volna, de nem a sutes miatt, masodik alkalommal tovabb is sutottem mint eloszor, harmadik alkalommal ugyanannyit, megis ugyanaz a hiba. Ugye a recept azt mondja, hogy a habbá vert tojásfehérjéhez hozzá kell adni a többi hozzávalót (tojássargája, cukor, liszt, vaj) Lehet az a baj, hogy túl gyorsan keverem es megtorik a hab?

2018. febr. 11. 20:04
 1/5 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy nem jó a recept, vagy a sütőd. Én sima piskótából szoktam készíteni.
2018. febr. 11. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az én receptemben a tojássárgát kikeverem a cukorral, és az olajjal egészen addig míg halvány krémszinű lesz, ekkor adom hozzá a lisztet és a keményre vert fehérjét felváltva kanalanként, vigyázva, hogy a hab ne törjön nagyon össze.
2018. febr. 11. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

#1 de az első tortám jó lett, és ugyanezekből az alapanyagokból csináltam

#2 akkor megpróbálom én is így, remélem jó lesz :(

2018. febr. 11. 21:06
 4/5 anonim ***** válasza:

Már akkor nyersnek tűnik amikor még nincs megtöltve vagy csak akkor amikor a kész tortát felszeleteled?

Arra gondolok, hogy a töltelék eláztatja a piskótát és ezért tűnik úgy mintha nem sült volna meg.

Jó lenne látni a receptet.

2018. febr. 11. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
ahova bele kell öntenem a pudingot, ott kicsit látni, mintha nyers lenne. holnap le tudom írni a receptet!
2018. febr. 11. 21:55

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!