Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Rozmaring ecetet mire lehet...

Rozmaring ecetet mire lehet használni?

Figyelt kérdés
Tavaly előtt bőven volt rozmaring a házban, egy rakást ételecetbe áztattam, vagy egy évig benne volt, aztán leszűrtem, azóta lezárva áll. Szép a színe, jó az illata, de nem igazán tudom, hogy mit csináljak vele?

2018. ápr. 18. 09:32
 1/4 anonim ***** válasza:
45%
Az égvilágon semmire.
2018. ápr. 18. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Salatakra ontheted.
2018. ápr. 18. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Attól tartok, hogy igazad van!
2018. ápr. 18. 12:36
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

A rozmaring, a mediterrán konyha egyik alapfűszere.

A rozmaring ecet kiváló ízesítője lehet bármely ételnek: salátáknak, pácoknak, birka- és vadhúsoknak, szószoknak, gombáknak.

Mivel a rozmaring nagyon intenzív ízű, vigyázni kell az adagolására.

Az egészségünkre is sok a pozitív hatása, külsőleg és belsőleg egyaránt.


Serkentő, keringésjavító. Serkenti a májműködést, könnyíti a zsírok emésztését, megszünteti a teltségérzetet és a felfúvódást. A zsíranyagcserét élénkítő hatása folytán fogyasztó keverékében is szerepel.


• Kiválóan alkalmazható szellemi frissesség fokozására, memória javítására, izomláz, izom- és idegfájdalmak, ízületi panaszok, bőrbetegségek kezelésére, hajhullás és korpásodás megállítására.


• Antioxidáns, baktérium- és gombaölő, fájdalomcsillapító, idegerősítő, görcsoldó. Fertőtleníti a vesét és a húgyutakat.


• Összehangolja a vegetatív idegi funkciókat, jót tesz idegrendszeri alapú működészavarok ellen.

2018. ápr. 18. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!