Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Töltött káposzta, készítéséhez...

Töltött káposzta, készítéséhez az egész káposztafejeket meddig kell főzni, a hús a rizzsel együtt kb. fél óra alatt meg van a káposzta mennyi idő alatt lesz olyan hogy pont jó? Tölthető.

Figyelt kérdés
2010. jún. 16. 21:53
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem szoktuk főzni, csak leforrázzuk sós vizzel.

A töltöttkáposzta legalább 3 óráig fő,akkor lesz jó.

2010. jún. 16. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

bizony, nem kell főzni, csak forrázni...de vehetsz savanyított káposztafejet is, abból is jó


jó adag savanyú káposztát teszel egy nagy kondér aljára, rá a húsos káposztabatyukat, egy jó darab füstölt húst, kis majoránna, pár babérlevél, újabb káposztaréteg, majd húsos tekercsek...a tetejére káposzta kerüljön lefeded és lassú tűzön kb 2,5-3 órán keresztül főzöd

2010. jún. 16. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Én főzni szoktam. Beleteszem forrásban lévő vízbe, és addig forralom, amíg egy kicsit átlátszó nem lesz. Akkor az igazi, ha olyan opálos kinézete van. Az ilyen leveleket egészen könnyű betölteni.

(Az anyukám és az anyósom is csak forrázza. Nekem viszon az ilyen levelek eltörnek töltéskor. Aztán az egész fazék tele van rizzsel és hússal.) :)

2010. jún. 16. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Mindegy, h főződ vagy forrázod, a lényeg h a levele annyira puhuljon meg h tudd megtölteni majd "be/fel csavarni" a káposztát.
2010. jún. 16. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha édeskáposztába töltöm, akkor a forrázó vizbe szoktam egy kis sót, ill. ecetet tenni, utánna a vastagrészt a levélről levágom, könnyebb becsavarni a tölteléket a lapuba. Én kb. 2 ó.hosszáig szoktam főzni, egyet mindig kiveszek előtte kóstolónak mielőtt lekapcsolom. Az a jó, ha az izek jól összefőnek, nagyon finom egy kis füstölt hussal, vagy szalonnával.
2010. jún. 19. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
töltött kelkáposztát is lehet csinálni, az nyári kaja, kelkáposztalevelekbe kell tölteléket csinálni + kelkáposztát vágni hozzá apróléknak, a vége felé piros pritaminpaprikát belekockázni + tejfölös habarás ....
2010. jún. 19. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ezt a kelkáposztás témát én is kipróbáltam, de nem voltam tőle elájulva. Többször nem csinálom meg.
2010. jún. 19. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!