Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Miért maradt folyós a fagyim?

Miért maradt folyós a fagyim?

Figyelt kérdés

Vettem az Aldiban egy fagylalt készítő gépet.

A leírás szerint 8 órára kell betenni a fagyasztóba.

Én 24 órára raktam be a gyors fagyasztóba.

fél kiló kimagozott cseresznyét lecukroztam, leturmixoltam hűtőből kivett 2 dl joghurttal.

Fél liter 30%-os habtejszínt felvertem géppel. Fejemre nem borítottam volna, de közel állt ahhoz az állapothoz, amikor ez már nem kockázatos.

Az egészet összekevertem. Nem tette be a hűtőbe, de elég hűvösnek éreztem.

Betöltve a gépbe két óra után is még csak hideg, folyós.

Egyes receptekben van zselatin is, de az enyém alapreceptként szerepel sok helyen.


2018. jún. 20. 21:52
 1/8 anonim ***** válasza:
31%
Szerintem várj még egy 3 órát. De előfordulhat, hogy így sem áll össze tökéletesen. A kémiáját/fizikáját nem ismerem, nem tudom miért.
2018. jún. 20. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
83%
Muszáj betenni a hűtőbe pihenni a masszát, különben nem kapod meg a klasszikus "fagyi" halmazállapotot. Tapasztalat, tavaly egész nyáron receptekkel kísérleteztem.
2018. jún. 20. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
84%

Több, mint 1kg laza állapotú massza nem fog 2 óra altt átfagyni (eléggé áthűlni).

Mint ahogy a csontra fagyott mélyhűtött áru sem enged fel ennyi idő alatt, nem?

2018. jún. 20. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
85%

"Nem tette be a hűtőbe, de elég hűvösnek éreztem."

Máskor tartsd be a gép használati utasítását. Nem véletlenül írják, hogy hűtőben hűtsd ki 4 fokosra. Te még a 20 fokos Balatont is hűvösnek érzed, mikor belecsobbansz, és a 26 fokosban érzed jól magad.

Ha nem okoskodsz bele az előírásba, vagy a fagyi receptbe, 30-40 perc alatt krémállagú fagylaltot kapsz.

Ha túlcukrozod, vagy túl alkoholozod (pl 2 cent rum helyett egy feles) akkor még érhetnek további csalódások is.

2018. jún. 20. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
81%
Az a túlcukrozás nem volt sikeres, de az arányokat is erősen a nem megfelelő irányban el. Az oldott anyag csökkenti az oldat fagyáspontját, nem véletlen, hogy a sós víz sem fagy meg 0°C-on.
2018. jún. 20. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
75%

Az sem mindegy hogy milyen sorrendben kevered össze az alapanyagokat. Ha a joghurtot nem turmixolod össze a cseresznyével, hanem csak könnedén beleforgatod a felvert tejszínt egészen más állagot kapsz,

Ezt az alapot ALAPOSAN BEHŰTVE beleteszed a fagylaltgépbe. Amikor látod hogy sűrűsödik, lassan hozzáadod a szintén ALAPOSAN LEHŰTÖTT leturmixolt cseresznyét.

Ne keseredj el, ez a nyár a kisérletezésről fog szólni, jövőre majd jobban megy.


Nekem ez a recept vált be legjobban, eper helyett bármilyen pürésített gyümölccsel elkészíthető.



Mascarponés eperfagyi



Hozzávalók:


50dkg eper


20dkg porcukor


1 csomag vaníliás cukor


25dkg mascarpone


1 evőkanál citromlé


2 dl tejszín



Elkészítése:


1. Az epret alaposan megmossuk, botmixerrel, vagy turmixgéppel pürésítjük.



2. A tejszínből kemény habot verünk, majd hozzákeverjük a mascarponét.



3. A pürésített eperhez hozzákeverjük a cukrot, vaníliás cukrot és a citromlét. A keveréket egynegyed-háromnegyed arányban kettéválasztjuk.



4. Az eper háromnegyed részét a tejszínhabhoz adjuk. Fagylaltgépbe öntjük, jól kikeverjük benne, amíg már majdnem megfagy, de még keverhető. Aztán laza mozdulatokkal úgy, hogy ne keveredjen el teljesen, hanem a massza határozottan többszínű, csíkos maradjon, beleforgatjuk a fagyiba a félretett epervelőt.



5. Az így elkészült masszát mélyhűtőbe tesszük, és megfagyasztjuk.

2018. jún. 21. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
A hutofolyadektartalyos fagyigep max fél óra alatt elkészíti a fagyit, nem kell neki több óra. A hűtött joghurtot és a hűtött habtejszint fel kiló cseresznye nem fog annyira felmelegíteni, hogy órákon át kelljen fagyasztani. Esélyes hogy tulcukroztad, azért nem dermedt meg
2018. jún. 21. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Xilitet tettem a kimagozott gyümölcshöz. Mérni nem mértem, a csuda tudja, sok volt-e, vagy kevés. Lehet, hogy sok volt.
2018. jún. 21. 14:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!