Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Miket szoktatok a fagyasztóba...

Miket szoktatok a fagyasztóba eltenni ami eláll jó ideig? Főleg aminek most van szezonja, húsokon kívül érdekelne.

Figyelt kérdés
Csöves kukoricát még időben szereztem,abból sikerült elraknom jópár darabot.Milyen zöldségeket vagy egyebet érdemes ilyenkor betenni ?
2018. aug. 15. 08:37
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Karfiolt szoktam rózsaira bontva betenni a fagyasztóba télen húslevesbe tudom rakni.

Kelbimbót ezt is levesbe rakom.

Sárgarépát, zöldséget, karalábét , zellert ,brokkolit szoktam elő készíteni megpucolva kisebb darabokra vágva el rakom vegyesen egy zacskóba és télen zöldségkrémleves készül belőle.

2018. aug. 15. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
60%

Nem érdemes egyiket se.

Kukoricát kapsz konzervben fillérekért, amit meg érdemes is fagyasztani, azt sem házilag -30 fokon, órák alatt.

2018. aug. 15. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Mindent, ami van, és ami belefér: borsó, bab, karfiol, karalábé, répa-gyökér, petrezselyem, karikára szelt z-paprika, tökfélék, reszelve is és panírozva is
2018. aug. 15. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Mindenféle zöldséget, amihez hozzá tudok jutni. FElhasználás szerint darabolom, és minden fajtát külön fagyasztok, mert így a felhasználáskor úgy keverem öket, ahogy éppen tetszik.

Gyümölcsöt is fagyasztok, de ez utána nyersen nem ehetö a kinézete miatt, viszont süteményekbe, lekvárnak, levesnek, mártásnak tökéletes.

Viszont mindenre érvényes, hogy nem szabad felolvasztani, hanem fagyottan kell elkészíteni, mert így nem lesz löttyedt.


Az elözönek meg csak annyit, hogy a konzervek sem ízben, sem állagban meg sem is közelítik a fagyasztottat, feltéve, hogy normálisan fagyasztják és használák fel.

2018. aug. 15. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
54%
Semmit
2018. aug. 15. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nagyon pici fagyasztórekeszem van, jobbára gyümölcs van benne saját kertből, illetve banánt teszek be, ha kapok szép érettet olcsón. Ez roppant hasznos számomra. Télre petrezselyemzöldet is teszek el.

Zöldségeket nem szoktam, ott van a sok remek olcsó és egész frissen lefagyasztott mirelit a boltokban egész évben. Karfiolt még most is mirelitet veszek, mert frissebb, jobb és olcsóbb is úgy, idén drága a karfiol, hónapok óta nem tudtam venni, pedig van, amihez friss kell... Egyébként abból befőttjeim vannak még régről, eleve mindenfélét befőzök. De a gyümölcsök mégiscsak nyersen a legjobbak.

2018. aug. 15. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Semmit, mert olyan pici, hogy két tálca hús, meg egy mirelit krumplival megtelik :D
2018. aug. 15. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ami a kertben terem, és nem tudom frissen felhasználni.

Cukkinit kockára vágva, tököt gyalulva, zöldbabot összevágva, sárgarépát,zöldséget, kockára vágva,kevés zsiradékon megdinsztelve. Karalábé, zeller, feldarabolva, zöld paprikákat felszeletelve.

Zöld fűszereket, kaprot, petrezselymet, zellerlevelet, bazsalikomot.

Lereszelt almát, szilvát,

2018. aug. 25. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!