Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Hogyan tudom a penészt a...

Hogyan tudom a penészt a fagyasztóláda belsejéből eltüntetni?

Figyelt kérdés

Van egy 400 literes fagyasztóládánk és évekig nem volt használva és szellőztetve. Ezért penészfoltok jelentek meg a fagyasztóláda belsején elég sok helyen.

Hogyan tudnám eltüntetni anélkül hogy károsítanám a fagyasztó falát?


[link]

[link]



2018. nov. 12. 07:22
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Szavo, utana alaposan kimosni, es tisztessegesen kiszaritani, akar egy belehelyezett futoventillatorral (nyilvan nyitva).
2018. nov. 12. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

A képeken nem lehet semmit látni, csak hogy csillog a fólia, meg néhol kevésbé.

Penész ellen a tömény ecetsav hatásos - persze elötte mosogatószerrel ki kell takarítani. Az ecetet meg alaposan ki kell utána öblíteni.

Súrolni, dörzsölgetni, kapargatni viszont tilos!

2018. nov. 12. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Van savo, csak nem mertem azzal nekiesni, mert féltem, hogy megmarja az anyagot. Nem vastagon penészes, de tapintható.
2018. nov. 12. 09:14
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Azonos arányú víz és ételecet keverékével fújd be, majd alaposan töröld ki szivaccsal, ha szükséges ismétdld meg. Semleges hatású mosogatószerrel megnedvesített szivaccsal törölgesd át, majd tiszta vízzel. Töröld szárazra. Várd meg amíg teljesen megszáradt a hűtő, csak ezután kapcsold be.
2018. nov. 12. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Ne használj erős, maró tisztítószereket, és erős illatú szereket, hiszen ezután élelmiszer lesz benne! Csak kíméletesen dörzsölés nélkül, puha ronggyal, vagy szivaccsal törölgesd át. Használj hígítót ecetet, mosogatószert, ha mégis valamit dörzsölni kell, nedvesítsd meg és szórj rá szódabikarbónát, ami még a szagokat is semlegesíti.
2018. nov. 12. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
* hígítót helyett hígított ecet
2018. nov. 12. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
20%-os ecetet öntöttem rá és hagytam kb 1 órát ázni, de semmit sem ért.
2018. nov. 12. 20:13
 8/9 anonim ***** válasza:
A penészt nem lehet tapintani, sokkal valószínübb, hogy csak elszinezödött a fólia, mert nedvesség került alá.
2018. nov. 12. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Alufólia lehet rajta mert amikor az ecetet töröltem ki, az alumínium megfogta a rongyot. Gondolom, valamennyit mart le.
2018. nov. 13. 18:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!