Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Húsdaráló gép alkatrészeinek...

Húsdaráló gép alkatrészeinek a króm rétege teljesen lejött a mosogatógépben?

Figyelt kérdés

Most tiszta szürke, megfogja az ember kezét, a króm külső réteg lejött az összes alkatrészről ami a húsdaráláshoz kell, így ki tudja milyen fémanyag, méreg kerülne a húsba.


Miért történt ez? Hogyan tudnám megjavítani?


Ugyanez történt korábban egy másikkal, de azt gondoltam az gagyi volt, most akkor vagy ez is gagyi, vagy nem tudom.


Lehet ezeket egyáltalán mosogatógépben mosni?



2018. dec. 5. 08:02
 1/3 anonim ***** válasza:
71%

Az a húsdaráló alumímiumból van, nem krómréteg van rajta, hanem az alumímium felület van kezelve, olírozva.

A mosogatógépbe meg nem szabad alumímiumot tenni, éppen azért, mert ott oldódík a felülete.

A húsdarálót ezért ne tedd a gépbe, mosogasd el kézzel, annyira nem nagy munka. (Meg vegyél másik darálót, mert ez nem használható)

2018. dec. 5. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

nem értem miért nem írják le hogy MOSOGATÓGÉPBE NE TEGYE!


félutalások vannak a használatiban.

első használat előtt szappanos vízzel mossa át, ez meg is volt,


mivel lehet felületkezelni, hogy újra használhassam?


Krómoztatni drága?

2018. dec. 5. 10:18
 3/3 anonim ***** válasza:

Értsd meg, hogy NINCS krómozva, hanem a gyártás során az alumíniumot eloxálják, ezt nem lehet "újra csinálni!.


Veszel egy másik darálót és attól kezdve kézzel mosogatod.

2018. dec. 5. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!