Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Zselatin felhasználásban valaki?

Zselatin felhasználásban valaki?

Figyelt kérdés

Sosem dolgoztam még zselatinnal. Most vettem 2 csomag Dr.Oetker instant expressz zselatint.

Azt írja, hogy nem kell főzni, csak bekeverni és kész.

Azt viszont nem írja, hogy ha citromos cukros vizet szeretnék zselé állagúra, akkor mennyi vízzel kell indítanom?

Hogyan működik ez ?

Ha több vízzel kezdem, akkor "zseléscukrot" kapok eredményül, ha kevesebb vízzel, akkor meg gumicukor lesz belőle?

Vagy ez két teljesen más anyagot igényel ?


2019. febr. 22. 22:18
 1/3 A kérdező kommentje:
Ja, azt írja, hogy 1 csomag (20g) tartalma megfelel 5 gramm őrölt zselatinnak, vagy 3db lapzselatinnak. Ez nekem semmit sem mond.
2019. febr. 22. 22:20
 2/3 anonim ***** válasza:

Ez azt jelenti, hogy 2,5 dl folyadékhoz elég 1 tasak, így kocsonyaszerű lesz a végeredmény.

Azért nem árt, ha egy kicsit langyos a folyadék, mert gyorsabban felolvad benne a por.

2019. febr. 22. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm, jó lett az eredmény.
2019. febr. 24. 10:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!