Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Rántottát hogy kell sütni?

Rántottát hogy kell sütni?

Figyelt kérdés
Nekem megbarnult az alja és piskóta íze volt
2019. márc. 9. 09:07
 1/8 anonim ***** válasza:
59%
Örülj neki, hány ember nem tud piskótát sütni!
2019. márc. 9. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Közben elolvadtam és az volt a gond, hogybén omlettet csináltam, azt meg megfordítják, mert azért sült túl nekem... Míg a rántottát szét kellett volna zúzni, meg kevergetni.
2019. márc. 9. 09:39
 3/8 anonim ***** válasza:
96%
Igen, a rántottát lazán keverni kell. Ahogy kezd alul megsülni és letapadni, azt kell óvatosan fellazítani.
2019. márc. 9. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
97%
Már bocs, de hogy lett piskóta íze?
2019. márc. 9. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
64%
Gondolom elektromos habverővel habosra keverte
2019. márc. 9. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Nagyon megsült... Teljes3n piskóta íze volt, ugye vajon sütöttem...


Villával vertem habosra, de ez alap...

2019. márc. 9. 11:12
 7/8 A kérdező kommentje:

Miért nem lesz villával habos? Pedig úgy kell, hogy nem korábban verjük fel, hogy megmaradjanak a buborékok... Még tojásfehérjét is fel lehet verni villával. Meg nem csak kicsut megkavarjuk, hanem fel is kell verni...


Nyilván, mert nem raktam bele cukrot, de nagyon átsült az alja... Meg vajon sütöttem. Engem arra emlékesztetett, ennyi...


Meg bocs, de nem érdekel, mit tudott a te gyereked... Máskor nekem is sikerült, plusz az én any se rántottát, se tükörtojást nem tudott sütni...


Az igenis fontos, hogy felverjük előtte a tojást és benne maradjanak a buborékok...

2019. márc. 9. 13:21
 8/8 anonim ***** válasza:

Nézd, rántottát millió féle módon lehet készíteni. Ízlés dolga. Én például nem verem fel, mert úgy nem szeretem.


Illetve csak akkor verem fel, ha gombás, sonkás, hagymás, vagy kolbászos rántottát csinálok.


Ha csak tojásból lesz, én úgy szeretem, ha a fehérje szilárd, a sárgája híg. És azt úgy érem el, hogy a fehérjét beleöntöm a forró zsírba, megkavarom, és amikor megszilárdul, leveszem a tűzről, akkor teszem hozzá a sárgáját. Egy kavarás és kész is.


Hidd el, ez is rántotta, csak egy kicsit más.

2019. márc. 9. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!