Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Melyik a jó aprító, darabológép?

Melyik a jó aprító, darabológép?

Figyelt kérdés

Néha csináltam saláta akciót, vettem egy fej káposztát, lereszeltem, bele vagy négy -öt vöröshagymát, egy fej fokhagymát, öt sárgarépát, aztán magvakat zúztam össze napraforgót, tökmagot, szezámmagot, majd meglocsoltam tökmagolajjal és eltettem literes befőttesüvegekbe, de előbb mindegyikbe vágtam még valamit, paradicsomot, paprikát, uborkát, almát, hogy különbözőek legyenek, így gyakorlatilag a saláta, amiből egy fél üveggel simán megettem egy nap, előlépett második főfogássá és egy kis rizs, vagy tészta mellé már majdnem jó is volt, egy szelet hússal,, halkonzervvel, főtt tojással, mikor mivel gyorsan elkészíthettem az aktuális ebédet, vacsorát.

Ezt szeretném gépesíteni valamilyen aprítógéppel, ami darál is, úgy hallottam, legalább 1,5 literes üveg kell, hogy legyen, 2 sebességgel és nagy wattszámmal.

Használ valaki ilyesmit, tud tanácsot adni?

A lényeg, hogy kemény zöldséget is daraboljon, mint cékla, gyökerek, de ne legyen pépes és őröljön is, ha lehetséges diót, magvakat.

Reszelgetni elég macerás.



2019. máj. 11. 16:32
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Erre leginkább egy robotgép lenne megfelelő, aminek van késes aprítója és vannak hozzá szeletelő, reszelő tárcsák. Az ilyenek általában nem tartoznak az olcsó kategóriába sajnos.
2019. máj. 11. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ilyen van, visz mindent, mint a piros hetes. Hogy milyen apróra az attól függ mennyi ideig csinálod.

[link]

2019. máj. 12. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Hülyeség hogy hány literes, a sebességfokozat is parasztvakítás. őszintén, gondolj már bele, mi értelme lenne?

Logikusan gondolj bele, ha szeletelni, darabolni, reszelni, gyalulni akarsz, akkor az a gép nem fog neked olyat tudni, hogy egy olajos magvat pépesre zúzzon.


Léteznek olyanok, amik elvileg "mindent tudnak" pl:

[link]


De ha megfigyeled a daraboló rész összeállítását, oda egy vékony répánál nagyobb zöldséget nem tudsz beletenni, szóval azt elfelejtheted, hogy céklát meg mondjuk egy negyed fej káposztát bele tudj tenni.

Magvakhoz, zúzásra a turmix része jó, de azoknak egy olcsó kis mixer is jó, olyan mint a 2-es válaszoló linkjében van.


De amit te akarsz, ahhoz sajnos egy ilyen gép kéne:

[link]



A salátákhoz valami ilyen kell:

2019. máj. 12. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Az a helyzet, hogy dagasztani nem akarok, régen sütöttem süteményt a gyerekeimnek, de már régen egyedül élek, nem sütök tésztákat.

Botmixerem van, jól kitolt velem a Bosch, mert véletlenül az msm 2610b készülékét vettem meg, az volt az üzletben, de majdnem ugyanazon áron kapható az msm 2650b készülék, ami pont ugyanolyan, csak az elsőhöz egy magas pohár van csak, a másikhoz a poháron kívül habverő és aprító eszköz is, ráadásul én a Sugárban az egyszerűbbet drágábban vettem, mint a jobban felszerelt változatát máshol vehettem volna, sajnos nem interneten vásároltam, hanem csak a boltban szétnézve.

[link]

Pürésíteni így tudok, meg talán magvakat összezúzni is, bár arra még nem használtam.

Szóval köszönöm a válaszokat, marad akkor a kézi reszelgetés, esetleg valamilyen újabb ilyen eszközt veszek, mert a régi már rozsdás egy kicsit, egyébként az alma, meg a sajtreszelő részét szoktam használni, a hagymát a szokásos módon késsel vágom apróra, de ha egyszer megcsinálom, akkor két hétig van saláta, aztán addigra meg is unja az ember egy kicsit.

Negyedmilliós cuccra nem futja, majd meglátom még, hogy használható e valamelyik olcsóbb ketyere, igazából a káposzta apróra vágása a macerás, az tart a legtovább, a répákat, céklát könnyebb lereszelni kézzel is.

Kösz a válaszokat.

2019. máj. 12. 08:42
 5/7 A kérdező kommentje:
A kettestől még megkérdezném, hogy melyik típus az, amelyiket javasol a sok közül?
2019. máj. 12. 08:44
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

3-mas vagyok.

A bosch-os témára reagálva: emiatt ne bánkódj. Ez egy "számháború" . Úgy értem, a számokkal versenyeznek, hogy az enyém 3 dolgot is tud, hű, akkor az én gyártmányom 5 dolgot... fele se igaz!

Nagyon nagyon profi (kb ipari, vagy olyan árú) gépnek kell lenni, hogy tényleg mindent tudjon.


Pl teljesen más fordulat kell egy botmixerhez, meg egy habverőhöz.

Na most vagy 1 fordulattal csinálják meg a gépet, tehát valamelyik funkciója nem működik (vagy egyik sem :)) vagy van benne egy áttétel... műanyagból!

Az úgy kb tart 3 hónapig, utána kuka.

Az ilyen egyszerűbb olcsóbb háztartási gépeknél 1 dolgot tudjon, de azt jól.


Egy olyan gép, ami mindent tud, stabilan, prifin, hosszútávon, milliós tétel.

Pl említetted a dagasztást... na hát egy ilyen gép tudod mit tud bedagasztani? 30 deka lisztből egy lágy fánkot... azt is pihentetéssel.

Próbálnál benne megcsinálni egy kiló pizzatésztát...szerintem ki is végeznéd vele. Nem hiába van külön dagasztógép, aminek olyan áttétele van, ami dagasztásra van kitalálva, és olyan nyomaték van benne, hogy a fentebb említett gépet ha beletennéd az üstjébe, azt is kenhetőre törné össze.


Ami a 2-es aprító gépét illeti, azok a gépek se rosszak, csak ugye az csak össze-vissza aprítást tud. Szóval nem lesz semmi szeletelve, gyalulva, reszelve, csak darabolva, ahogy épp elkapja a kés a cuccot.

Egyébként konkrétan ezt linkelte a 2-es:

[link]

2019. máj. 12. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Igazad lehet a botmixerrel kapcsolatban, ahhoz nem lehet valami jó a darabolós plusz applikáció, meg amióta használgatom az árukeresőt össze lehet vetni, hogy mit hol melyik kereskedő árul olcsóbban, érdemes megnézni.

Én ezzel szemezgetek:

[link]

Ennek már elég jó a teljesítménye, meg a két sebességfokozat is jó lehet, másfél literes üvegedény, meg négy késes és azért nem horror az ára, lehet, hogy megrendelem, mert azt írják, vág keményebb zöldséget is.

Szeletelni nem tud, de pár szelet répát vághatok éppen bele késsel is, ha akarok egyáltalán.

Azért jó ez a saláta, mert tudom mi van benne.

Nem teszek hozzá tartósítót, ha teljesen teli rakom és a tetejére teszek egy kanál étolajat, akkor a hűtőben simán eláll két hétig, meg úgy fűszerezem, ahogy akarom, amúgy is szoktam venni ajvárt, lehetne csinálni másból is hasonlót.

Cukrot sem teszek bele, hanem édesebb gyümölccsel, például almával lehet az ízét variálni, nagyon finom tud lenni, ha az ízek egy kicsit összeérnek.

Köszönöm a válaszokat, meggondolom még, mert így is bőven van olyan lom a konyhában, ami csak a helyet foglalja, de soha nem használom, kidobni meg sajnálja az ember, ha már megvette.

2019. máj. 12. 21:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!