Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Valaki tud nekem mondani pár...

Valaki tud nekem mondani pár magyaros étel receptet, ami megfelel a mai korszerű elvárásainak?

Figyelt kérdés
2020. ápr. 26. 22:45
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
84%

A legtöbb hagyományos magyaros ételt el lehet készíteni korszerüen is, csak a kilószámra beletöltött zsírt meg lisztet ki kell hagyni belöle.

Pl. a fözelékek is megfelöek, ha a zöldséged nem fözöd ronggyá - söt nem fözöd, hanem párolod és a kevés!!! rántással/habarással csak megkötöd a levét illetve ízesíted.

A pörkölteket is el lehet készíteni gyakorlatilag zsiradék nélkül (4-5 személyre 1 evökanál böven elég), a többi hozzávaló nem problémás.

A leveseket rántás nélkül készíteni - a rántás csak az eredeti ízt csökkenti, a zsír/liszt tartalmát meg fölöslegesen növeli.

A rakott ételekböl a rizst csökkenteni lehet, söt ha kihagyod, még finomabb, és a tejfölt sem literszámra kell beletennni, egy-két evökanál böven elég.

2020. ápr. 27. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
87%
Nézz rá főzelékes Feri blogjára, tele van jobbnál jobb főzelékreceptekkel! [link]
2020. ápr. 27. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2020. ápr. 27. 10:58
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Uhh, az a főzelékes oldal fantasztikus! Én még most láttam először, köszi, hogy megosztottad!
2020. ápr. 27. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
83%

Tényleg zseniális. Már ezért érdemes volt ezt a kérdést megnyitni. Én elég sok főzős blogot követek nem is értem ez eddig, hogyan maradt ki.


A kérdéssel kapcsolatban az érdekelne, mit értünk korszerű elvárás alatt, mert nekem ez sem tiszta.

2020. ápr. 27. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

A korszerű elvárás tényleg nem tiszta teljesen.

Az egészséges, zsírcsökkentett dolgokat az első már leírta. Ami még eszembe jutott mint a saját korszerű elvárásaim az egyrészt a húsmentes/kevés hússal készülő:

A rakott dolgok (pl rakott krumpli, karfiol) sokszor kevés hússal, pár karika kolbásszal készül. A lecsó szintén sok zöldséggel, kevés kolbásszal de akár anélkül is működik. A főzelékekere könnyű hús helyett falafelt, rántott sajtot, grillsajtot sütni. A gombapörkölt mint önálló műfaj is létezik. A túrós csusza is csak egy kanál sült szalonnát kíván a tetejére, az étel lényege a túró.


másrészt pedig a fiataloknak is megoldható kaják, amihez nem kell ötszáz edény, szabad tűz vagy hatalmas kondér, nem fő négy órán át és lehet belőle 1-2 adagot csinálni, nem csak tizet:

paprikás csirkecombból simán lehet kislábasban 1-2 adagot készíteni. Nokedli még egyszerűbb is csak egy tojásból csinálja az ember. Rakottakból is simán lehet egy kis tepsiben egy adagot sütni, de a rakott krumpli tapasztalataim szerint kitűnően fagyasztható is. Találtam egy cigánypecsenye receptet is ami sertésszűzből készül, kifejezetten egy adagot lehet belőle készíteni.

2020. ápr. 27. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

# 4/: Van könyve is, én a lányaimtól kaptam egyszer ajándékba. Azóta ismerem, és rendszeresen főzök a receptekből.

Az egyik legnagyobb kedvencünk ez a cukkinifőzelék:

[link]


de ez a karalábé is mennyei!

[link]


(a könyvben nem curry-vel, hanem csak kurkumával szerepel).


Mondjuk ezek már kissé távol esnek a kérdező "magyaros" kívánalmától, de jól megválasztott fűszerekkel nagyon változatossá lehet tenni a főzelékeket szerintem... :)

2020. ápr. 27. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok választ❤️. Bár a tanár ígyse fogadta el:c
2020. ápr. 30. 15:39
 9/15 anonim ***** válasza:
Házi feladat volt? Miért nem írtad előre?
2020. ápr. 30. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Azért nem ártott volna, ha konkrét dolgokat is írsz, elöször is, hogy házi feladatról van szó, másrészt miket értesz (vagy ért a taná) a mai, korszerü elvárásoknak, mert így nem lehet jó választ adni!
2020. ápr. 30. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!