Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Evett már valaki Oden-t?...

Evett már valaki Oden-t? (Japán egytálétel, amit a téli hónapokban szoktak fogyasztani.) Van itt Magyarországon olyan ázsiai étterem, ahol lehet ilyen ételt kapni? (Megcsinálnám otthon is, de nem minden alapanyag kapható hozzá idehaza.)

Figyelt kérdés
2020. nov. 19. 17:38
 1/3 dornstadter ***** válasza:
100%

Szerintem nincs...

Japánban ez egy viszonylag egyszerű étel, olyan igazi "házi koszt" érzés társul hozzá. Viszont, ahogy te is írod, a legtöbb alapanyag, ami Japánban bármelyik szupermarketben megvehető, nem elérhető Magyarországon/Európában. Emiatt gondolom nem is bajlódnak az éttermek vele.

2020. nov. 20. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

# 1 Igazad van, én is ettől féltem, minden esetre köszönöm a választ. Van egy Korea-Japán bolt a Rózsadomb Centerben, ahol olyan dolgokat is lehet kapni, amit az egész országban máshol nem (pl. Natto-t) de borzasztó drága minden, és ha pl. árulnának is oly speciális alapanyagokat, (pl. a Fish Cake-et) amik mindenáron kellenek, akkor is egy adag elkészítése ebből az ételből egy kisebb vagyonba kerülne (ironikus módon annak ellenére, hogy ez ottan a "házi koszt").

Minden esetre én még ekkor sem sajnálnám rá a pénzt, mert én csak meg szeretném kóstolni. (Japánba kijutni pedig úgysem fogok SOHA AZ ÉLETBEN.)

2020. nov. 20. 12:43
 3/3 A kérdező kommentje:

Amúgy utána néztem időközben, és - ha nagyon körülményesen is, de meg lehet csinálni idehaza is az oden-t, viszont sok hozzávalót külön kell elkészíteni, ami baromira körülményessé, macerássá és időigényessé teszi a dolgot.

Itt van először is, a "konnyaku" (azaz a Leopárdkontyvirág gumójából készített zselé - amit Ázsiában a hagyományos zselé olcsó pótlására használnak) amit "kisebb vagyonokért" meg lehet rendelni a netről por formájában VAGY ha az embernek szerencséje van, rá tud akadni valamelyik hazai ázsiai boltban: https://www.youtube.com/watch?v=37hYGH1Js7o

A következő a Satsuma Age (azaz "halfasírt") az oden egyik alapja, ha van tőkehalfilé, akkor abból elkészíthető: https://www.youtube.com/watch?v=EEKVGz8xY-M


A másik a chikuwa ("surimi halrolád") amit surimiből vagy nyers tőkehalból is el lehet készíteni (csak kell hozzá ilyen speciális "stovetop toaster" amivel lehet tűzhely fölött grillezni): https://www.youtube.com/watch?v=pkntr5-Cq8A


A többi fűszert és alapanyagot (pl. dashi-hoz) be lehet szerezni a netről vagy valamelyik ázsia boltból, ugyanúgy a sült tofut is (a Vásárcsarnok melletti Ázsia boltban láttam is), az egyszerűbb alapanyagokat (hús tojás zöldség) pedig akár a helyi boltból is. Egy speckó zöldség van, a bojtorjángyökér, amivel idáig még ázsiai boltokban sem találkoztam, de lótuszgyökérrel (amit viszont már találtam) szerintem helyettesíthető és az jobban is mutat.


Amúgy igazából az oden a kínai "hot pot" japán verziója; azaz van egy csomó előre elkészített és feldolgozott alapanyagod, amit forró alaplében szépen megfőzöl: [link]

2020. nov. 20. 13:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!