Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Hazi tej automatabol vett...

Hazi tej automatabol vett tejet hogy kell fogyasztani?

Figyelt kérdés
Ma vettem eloszor hazi tejet. De nem tudom, hogy kell fogyasztani. Automatabol vettem, es hideg. Igy meg lehet inni? Vagy fel kell forrLni es visszahuteni? Hany napig all el?
2010. aug. 13. 13:15
 1/7 anonim ***** válasza:
forrald fel
2010. aug. 13. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Azt ajánlja mindenki, hogy fel kell forralni, mivel ezek hűtött, és nem kezelt tejek. Én soha nem forraltam fel a házi tejet, úgy nem esik már jól. Tudom, honnan van a tej, és nagyon jót tudok belőle inni nyersen. Sokan azt mondják, szerencsés vagyok, mert nem hajt meg. Lehet, igazuk van. Azért, ha ismeretlen helyről származó házi tejet vennék, valószínű felforralnám. Ha üvegben van, és a hűtőbe teszed, 2-3 napig simán eláll, csak ne zárd le légmentesen az üveget, lazán tekerd rá a kupakot, különben megalszik. Nem tudom miért, de így van.
2010. aug. 13. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Mi csak úgy megisszuk, vagy megaltatjuk szobahőmérsékleten. DE garanciát arra vállanak, ha forralva iszod. Viszont sose hallottam még hogy bárkinek ártott volna, anyukám húsz éve hordja -- igaz, hogy közvetlenül a tehéntől, nekik sem ártott a nyers tej soha. Az automatában is sokkal frissebb mint a zacskós tej, és jó hűtőláncon meg, szerintem nyugodtan ihatod. Én volt, hogy ott leittam a kannából: eléggé hideg, épp csak meg tudtam inni. Rá kell írniuk, hogy forrald fel, a Népegészségügy csak így ad engedélyt. Magyarországon nagyon szigorúan veszik mind az egészségügyi mind az állategészségügyi szabályokat.De ha szereted a forralt tej ízét, felforralhatod, majd vissza is hűtheted, vagy kakaónak elkészíted.

De ebben az esetben érdemes előtte pár órára letenni a hűtőben széles szájú üvegbe, és látod oldalt a felszállt tejszínt, azt le tudod szedni evőkanállal róla, tejszínként használod. Mert a forralt tejen ez csak pille lenne, és azt sokan nem szeretik(bár az a legjobb)

2010. aug. 13. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Es ha felforralom, kimegy belole a feherje?
2010. aug. 13. 14:50
 5/7 anonim ***** válasza:

dehogy megy ki belőle a fehérje:)) régen azért lkellett fölforralni, mert a teheneknél még előfordult betegség, amit a tej forralásával csírátlanítani lehetett.

ma már minden magyarorzsági tehén gümőkormentes, egészséges, szóval a tej nyersen is fogyasztható.

de az eltartahtóság érdekében a forralás fontos.

üdv-tejes-

2010. aug. 13. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
forralva,hüttöbe 3-4 napig elál.
2010. aug. 13. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Hol veszel automatabol hazi tejet?
2010. aug. 20. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!