Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Törökországban lehet egyáltalá...

Törökországban lehet egyáltalán sertéshúst kapni vagy létezik olyan ottani étel, amit ebből a húsból készítenek?

Figyelt kérdés

Tisztában vagyok azzal hogy a török lakosság nagy része muzulmán vallású, de azt viszont nem hiszem hogy ez az ország népességének 100%-ára igaz. Pl. mi magyarok "keresztény nemzetnek" számítunk, mégse vallásos minden ember az országban. Ezért azt sem hiszem hogy minden egyes török ember követné az iszlám törvényeit. (Én legalábbis nem tudok olyan állami törvényről Törökországban, ami instant tiltaná a sertéshús evését azoknak az embereknek, akik Törökországban, török állampolgárként születnek meg.)

- Vannak nagyon szigorú államok - pl. Szaúd-Arábia - ahol még az alkohol behozatala és fogyasztása is tilos - ezzel szemben a törökök még ilyen szempontból is lazábbak (hiszen akkor nem létezne a Raki nevű italuk). Ráadásul Törökország jóval multikulturálisabb-liberálisabb nemzet, mint pl. az olyan országok, ahol valóban nagyon szigorúan veszik az iszlámot országos szinten



2021. ápr. 4. 13:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
97%

Lehet kapni sertéshúst és sertéshúsból készült termékeket is, pl. felvágottat, virslit, nagyobb szupermarketekben, pl. a Migrosban mindig van, csak külön hűtőben van (de mondjuk a csirke is külön hűtőben van, szerintem ez ilyen élelmiszer-biztonsági előírás).

Amúgy nincsenek originál török ételek malacból. Úgy undorodnak kb a sertéshús megevésétől, mint mi a kutyahústól, és a nem vallásosak is. Pl. az én családom se tartja be a keresztény vallást, mégsem eszik kutyát (szerencsére), mert ez egy kulturális beidegződés. Náluk is ilyen a malac.

2021. ápr. 4. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
90%
Igen lehet kapni csak nem minden uzletben, de a nagy multiknal igen :)
2021. ápr. 4. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

"Úgy undorodnak kb a sertéshús megevésétől, mint mi a kutyahústól, és a nem vallásosak is."


Én viszont erre azt mondom: "Kutyából nem lesz szalonna." 🙂


A sz@ar viccet félretéve, az én szemszögemből furcsa dolog hogy ennyire viszolyogjon alapszinten egy nemzet egy állat húsától, ami egy másik nemzetnél több évszázada elfogadott, kultúrális tradíció - és itt most kifejezetten az eredetileg is vágóállatként tenyésztett állatokról van szó.


A kutya az egy más tészta. Persze lehet tartani malacot is háziállatként, ugyanúgy tehenet, kecskét, tyúkot stb. akár a kutyát vagy macskát. De amíg az előbbieket elsősorban az ember az ősidők óta a "húsukért" tenyészti, addig az utóbbiakat azért, hogy az embert "segítsék" ill. a "társuk" legyen. A kutya, a macska, a patkányhús, esetleg a rovarevést is az éhínség szülte azokban az országokban, ahol sok volt az éhező ember, viszont kevés a hús.


Viszont a "kutyahúst" akkor sem lehet összehasonlítani egy jó kis hurka-kolbásszal. Ráadásul kutyahús már azokban az országokban is viszolygást kelt az adott ország lakóinál (ld.: Kína, Japán, Korea stb.) ahol úgymond "hagyománya" van, és az ottani emberek is egyre szívesebben tartják háziállatként, mint vágóállatként. Megj.: egyszer láttam videón egy "kutyavágóhidat, napokig nem tudtam aludni utána és akiben van egy apró emberség, azok is ugyanúgy elszörnyednek az ilyesmitől.


Viszont ilyen szempontból a sertés tényleg más. Az iszlámban "tisztátalan állatnak" minősül, mivel a "saját mocskában fekszik". Ami amúgy nem igaz, mert a vaddisznó eredetileg sem a "saját mocskában" fürdik - ez az ember "bűne": [link]


De úgy tűnik ezek szerint hogy egy adott vallás annyira mélyen beleágyazódhat a nemzeti öntudatba és kultúrába hogy - függetlenül hogy az adott népesség gyakorolja-e az adott vallást vagy nem - már a családi és kultúrális környezet is döntően befolyásolhatja az adott környezetbe született ember nézeteit és gondolkodásmódját.

2021. ápr. 4. 14:04
 4/12 anonim ***** válasza:
90%

A saját nézetedet akarod kivetíteti egy teljesen más kulturában nevelkedett csoportra, miközben azt bizonygatod, hogy a kutyahús evés az teljesen más.

Ettél már kutyát?

Honnan tudod, hogy az jó, vagy nem jó, ha még nem ettél?

Én szeretem a disznóhúst, de többször elgondolkoztam már azon sz evése közben, hogy aki nincs hozzá szokva, és megkóstolja, teljesen érthető, ha megundorodik tőle.

A mongoloknál nemzeti étel volt a mormota, a nemzeti ital a kumisz.

A kumisz ráadásul a magyarok nemzeti itala is volt, most vajon mennyire lenne menő, egyáltalán meginnák vajon az erjesztett lótejet?

2021. ápr. 4. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
81%

Én úgy tudom drágább is egyébként, amellett, hogy nehezebb beszerezni (ami logikus is).


Ahol megeszik a kutyát, ott is megvan, hogy melyik fajta az, ami vágóhidi állat, melyik az, amelyik háziállat. Mint ahogy itt se jut eszébe megenni senkinek sem a háziállatként tartott minimalacot. De való igaz, hogy ott is sokan viszolyognak tőle.

2021. ápr. 4. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
71%
Azon a tajekon es meg delebbre azert nem esznek serteshust, mert hamar megromlik. Osidokben amikor ezek ott kovalyogtak a sivatagban, allandoan megbetegedtek a serteshustol es akkoriban a vallasi vezetok kitalaltak, hogy a sertes tisztatlan allat es azota nem fogyasztjak.
2021. ápr. 4. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

# 4-es válaszoló


Próbáld meg még egyszer elolvasni és értelmezni a # 3. számú (azaz pontosabban a 3/5 számú) választ.


Én nem akarok semmilyen népcsoportra kivetíteni semmit.


Csupán úgy tűnik hogy TE nem voltál képes értelmezni és felfogni azt, amit én leírtam.

2021. ápr. 4. 22:26
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Izraelben is.

A mantra úgy szól, hogy nem léphet izrael földjére a disznó és társai. De azt semmi se tiltja, hogy a tengeren éljenek hajón, vagy levágva vigyék be...

2021. ápr. 5. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Gyanítom, hogy lehet. Marokkó "muszlimabb" ország, de még ott is hozzá lehet jutni.
2021. ápr. 7. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Lehet kapni, de én még őszintén nem láttam senkit aki ténylegesen meg is vette volna :) Ahogy már írták fent, a nagyobb hiperekben kell keresni.


Nálunk a párom családja a sertéshez való viszonyt nem pont a kutyás példával írta le, de kicsit hasonlóan. Nem gondolnak rá ételként, hiszen nem ez van beléjük nevelve. Annyira étel nekik, mint neked egy papírlap vagy egy nem tudom, giliszta, arra sem gondolsz ételként, mert soha nem úgy voltál kondicionálva, hogy meg tudod/lehet enni. Ezért hiába van ott az áruházpolcon, még az sem fogja megvenni, aki amúgy nem vallásos.

2021. ápr. 21. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!