Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Röviden vagy hosszan hagyva...

Röviden vagy hosszan hagyva jobb a spagetti vagy makaróni tészta?

Figyelt kérdés
Valamikor el kell törnöm a még száraz tésztát mert nem férne be a fazékba, de akkor meg ugye nem lehet feltekerni a villára, amit meg imádok, megformázva a kanállal, olyan klafa kis jojó formája lesz a finom szószos tésztának. Apróra törve meg nem lehet feltekerni, de könnyebb a főzése.

2021. jún. 4. 12:43
A kérdező szavazást indított:
hosszan
röviden
mindegy csak jó legyen
42 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
71%
Én hosszan szeretem, és csak a spagettit. A makaróni nagyon rossz, hogy nem tudod beszívni a szádba, mert csak szürcsölöd a lyukon a szószos levegőt. És túl vastak is, túl „tésztás”. Csak a vékony tésztákat bírom megenni. Penne?? Fhú... nem megy le a torkomon 😃
2021. jún. 4. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Hosszan! Ez a lenyege! :) Magasfalu edenyben fozd ... fuggolegesen allitsd bele a tesztat (a viznek nem kell a teszta egesz hosszusagaban lennie!) ... rovid idon belul felpuhul annyira a teszta, hogy elkeverheto lesz a fozovizzel es mar nem is kell eltorni a tesztat.
2021. jún. 4. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Hosszan a jó.
2021. jún. 4. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyszer tették elém röviden, soha többé. Mikor kiveszed a csomagból, fogd össze a kívánt mennyiséget, állítsd a lobogó vízbe, és csak tedd a végére a másik kezed. Szép lassan elkezd majd süllyedni ahogy megnedvesedik a tészta, utána pedig már bele fog érni a vége is a vízbe ha elengeded.
2021. jún. 4. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Őszintén szólva nekem ez nem annyira kulcskérdés, mindenhogy finom. Jómagam hosszan készítem, de anyukám például röviden.
2021. jún. 4. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Dagadozó Agy ***** válasza:
100%

Szerintem nem a főzés a kulcskerdés, hanem, hogy kenyelmesen tudod-e megenni.

Ha hosszú, frankón feltekeredik a villára. Röviden folyton lepotyog, ami rém bosszantó.


Imádom a spagettit, egyszer két hétig azt ettem, hogy lássam megunom-e, de nem untam meg :D

2021. jún. 4. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Én van, hogy félbetöröm, de hosszan az igazi, amúgy.
2021. jún. 5. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Dagadozó Agy ***** válasza:
100%
Hát jó érzés félbetörni, azt meg kell hagyni. Csak legyen aki megeszi úgy is.
2021. jún. 5. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
59%
Láttam amcsi videókat, hogy kettétörik, de én komolyan azt hittem, hogy ez csak vicc. Meg lehet főzi úgy is, hogy kilóg a fele. Egy idő után belesüllyed a vízbe, amikor már hajlik a tészta. Nekün egyáltalán nincs is olyan edényünk, amibe belefér. Nem tudom elhinni, hogy tényleg vannak olyan emberek, akik ketté szokták törni.
2021. júl. 26. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!