Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Hogyan viszonyultok a lóhúshoz?

Hogyan viszonyultok a lóhúshoz?

Figyelt kérdés
Szicíliában töltöm ezt a hetet és itt nagyon népszerű a lóhús. Steak, Burger, kolbász. Mindent árulnak és nem is drágán. Nagyon ízlett viszont akiknek meséltem teljesen kiakadtak, mondván hogy akkor kutyát is ennék vagy macskát. Persze ez nem igaz, viszont tényleg most van egy kis bűntudatom, hogy lovat ettem. Hogyan viszonyuljak ehhez a kérdéshez?
2021. júl. 10. 22:12
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
83%
Énis ettem már lókolbászt, finom volt. Szeretem az állatokat, de ettől függetlenül ha egy állatból finom ételt lehet készíteni, miért ne kóstoljam meg?
2021. júl. 10. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
78%
én sem ettem még, sőt kifejezetten a kolbászt nem is szeretem, csak az ilyen bolti ultravékonyra felvágott gyorsérlelésűeket, de én sem értettem hogy alapvetően miért is kéne óvakodnom tőle, ellenzeni? ugyanolyan hús. sokak szerint finom is. ugyanígy vagyok pl. a medveszalámival amit asszem itthon nem szabad forgalmazni, egyszer szívesen megkóstolnám, hisz az alap téliszalámit szeretem, úgyis keverik a vadhúsokat mert magában túl száraz, miért lenne bűn? szóval én a lovat sem különböztetném meg
2021. júl. 10. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

én a báránnyal voltam így, de megkóstoltam és hát nagyon finom volt...

kutyát, macskát viszont semmiképp sem ennék.

2021. júl. 10. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon finom. Apam hozott haza egyszer, es gyorsan elfogyott kolbaszhoz kepest. Meg is volt az ara, azota se hozott.


Egyebkent eleg alszentseg. Alapvetoen allat-allat mindegyik. Nyulat sem idegen enni, megis sokan tartanak haziallatkent. Lenyeg mindig az, hogy nem a sajat kezevel teszi az ember a gyilkolast (legalabbis az aki olyat mond, mint az ismeroseid), es akkor maris mas megvilagitasbol mondja. Nekunk nem normalis dolog kutyat vagy macskat enni, Kinaban az.

2021. júl. 11. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
83%
Nem vagyok vegán, eszek húst (szokásos csirke, sertés, hal, stb), de lóhúst sosem tudnám megenni. Nagyon szeretem a lovakat, kedvenc állatom, régebben lovagoltam is, szóval nem visz rá a lélek. Ettől függetlenül ha valaki eszik, nem botránkozom meg.
2021. júl. 11. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
97%
Én szeretem ha a lóhús az eredeti bőrében van. Megenni nem szeretném és sztem nem is tudnám.
2021. júl. 11. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
86%

Mivel vegán vagyok, nálam kizárt.

De nem szólok bele, hogy ki mit egyen. Szóval ha ízlett, akkor fogyaszd bátran.

2021. júl. 11. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim válasza:
87%
Én úgy vagyok vele, hogy amelyik állat levágását végig tudnám nézni (volt lehetőségem, nem a levegőbe mondva, disznótor, csirkevágás stb) azt megeszem, de például a ló az egyik olyan, amit nem lennék képes.
2021. júl. 11. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Szlovéniában ettem steakként, azt reprezentatívabbnak éreztem, mint az itthoni agyonfűszerezett kolbászokat. Olyan volt, mintha csirkemellet becukroztak volna. Egy élménynek jó volt, de meg tudom érteni miért nincs piaca világszerte - egyszerűen nem annyira finom, hogy többször megkívánja az ember.


De a morális hőbörgésre ettől függetlenül tojok.

2021. júl. 11. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

" Nagyon ízlett "


Számomra itt lenne vége ennek a történetnek.

Nem vagyunk egyformák, én nehezen tartom elképzelhetőnek, hogy más emberek nézetei miatt lenne bűntudatom.

Saját belátásból lehet, de más véleménye nem igazán érdekel.


Ha neked alapjában véve nem volt ezzel bajod, talán egy kicsit "átvehetnél" ebből a hozzáállásból, ahelyett, hogy mások miatt utólag elronts egy jó élményt.


A ló Európában is sok helyen vágóállat, Magyarországon is vágnak étkezési célra. Nem túl sokat, pl. a fenti okok miatt, de azért létező dolog, úgyhogy annyira azért nem kell a nyavalygósoknak túljátszani a szerepüket.


Régebben meg még inkább benne volt a kultúránkban a lóhús megevése, egyáltalán nem áll ez olyan távol a magyar "gasztro-kultúrától".


Úgyhogy szerintem innentől kb egál, mármint úgy értem, hogy neked bejött, más meg sopánkodott egy sort, egyikkel sincs baj, neked nem kell hogy ettől bűntudatod legyen, ő meg nem ítélhet el emiatt.


Én szimplán akkor rögtön lereagáltam volna azzal, hogy ha neki problémája van a lóhús evéssel, akkor ne egye. Az ő dolga, ő döntése. Az meg a te dolgod, hogy te mit eszel.

2021. júl. 11. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!