Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Vegák, ti hogy viszonyultok a...

Vegák, ti hogy viszonyultok a vegán kajákhoz?

Figyelt kérdés
Ha pl egy étteremben, biztos ami biztos alapon, a húsmentes fogások vegánok is egyben. Bosszant vagy mindegy?
2016. dec. 5. 15:25
 1/5 anonim ***** válasza:
45%

Dehogy bosszant, előny... Igazából ha nem vegán az étel, akkor gond van, mert kevés tejterméket eszem meg s azt sem ételben, hanem inkább külön, tojásból pedig lehetőleg csak azt eszem, amit háztól tudok venni.

Amúgyis, ha vegán étel, akkor bárki megeheti, csak finom legyen :)

Én szeretem a vegán konyhát, bár mivel nem bírom a sok szénhidrátot, tartósan csak a szénhidrátszegény vegán étrend jönne be. Egy éttermezésnél ez annyira nem fontos, bár valószínűleg könnyed zöldségételt fogyasztanék, ha lehet.

2016. dec. 5. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
30%
Az a baj, hogy túlbagatelizáljátok ezt az egészet és azt hiszitek, hogy a vega vagy vegan jajáknak mindenkép valami különlegesnek kell lennie külön feltüntetve, valójában meg minden étteremben van egy rajat vega/vegan fogás a "normál" kaják közt
2016. dec. 5. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Kedves előző! Azt ezért elmondhatom, hogy az előkelő, 1-2 menüs éttermekben az esetek 80%-ban nincs vegán étel. A saláta is majonézes, tonhalas, joghurtos, sajtos, baconos stb. A sima éttermek 70%-ában csak saláta van, ami vegán. A rántásban van tojás/tej/vaj. Persze lehet kérni egy salátát, amiről leveteted az összes állati eredetű dolgot, meg lehet kérni pizzát sajt, sonka stb nélkül, de hidd el, nem lesz élvezetes...
2016. dec. 6. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
54%
Mivel vegan vagyok, így önszántamból nem is megyek ilyen étterembe, de ha már rá vagyok kényszerítve bármilyen okból, akkor rizs, sültkrumpli, főtt ktumpli, párolt zöldségköret, kenyér, főttkukorica... ezek általában mindenhol vannak.
2016. dec. 6. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Rég jártam éttermekbe, de egy normál étteremben egypár éve szinte semmi vega nem volt, nemhogy vegán. Sokszor 30 gramm grillezett zöldséget akartak adni annyiért, mint egy jó nagy húsos étel... Szerintük a vegáknak nincs szükségük kalóriára s tápanyagokra, úgy látszik.

De rántott sajtot sem ennék áfonyamártással, csak az éhhalál kései szakaszaiban. Sosem ettem még olyat, de nem is vonz...

Nem panaszkodom, elvagyok én egy sörrel is, max. kettővel, eszem máskor, máshol, de az nem igaz, hogy bármely étteremben könnyű vega, sőt vegán ételt találni, amivel még jól is lakhatunk.


Persze vannak vega, vegán éttermek s rendes, vonzó vega ételt kínáló helyek is. A mexikói éttermek pl. kiválóak, a legkülönbözőbb étrendű emberek tudnak mit enni. Nem mindenki, de akinek igazán speckó diétája van, az így járt.

2016. dec. 6. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!