Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Vannak személyes tapasztalaito...

Vannak személyes tapasztalaitok a valódi hamburgerrel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Igazából nem szidni akarok itt senkit sem, csak kíváncsi lennék arra hogy aránylag mennyien is vannak tisztában azzal, hogy a valódi hamburger egyáltalán nem is olyan egészségtelen, mint hinnénk.

Elvégre az eredeti hamburgerek azok olyanok voltak(és az amcsi háztartásokban mind a mai napig ilyeneket készítenek) hogy grillen megfőzik a darált húst(nem olajban főzik meg) majd úgy megsülten rakják bele a zsömlébe. Majd jön rá a sajt(nincs előre ráfőzve), és az egyéb zöldségek.

Jó, tudom, végülis ez se sokkalegészségesebb, mint mondjuk bármilyen egyéb sült pecsenye, dehát azért mégiscsak más mint az a sok szar amit a mekikből meg burger kingből ismerünk.

Nem kérek oltogató válaszokat, tényleg csak arra lennék kíváncsi hogy mennyien ismerik a hamburger eredeti jellegét. És ajánlom mindenkinek hogy ha alkalma nyílik rá, próbálja ki! Megéri! Sokkal jobb, mint a többi gyorséttermes hulladék.


2010. szept. 2. 12:59
 1/7 anonim ***** válasza:
Egyszer nagyon szívesen megkóstolnák egy ilyet, biztos nagyon finom. Nem tudom már melyik adón, de láttam egy műsort, ahol egy híres szakács a legjobb hamburgert akarta elkészíteni, ezért körbe járta az USA leghíresebb hamburger-sütőit. Az egyik helyen, ahol nagyon régen, még az "hőskortól" sütötték a hamburgert, nem zsemlébe, hanem kenyér szeletek közé tették a húst, amit sajtkrémmel (ha jól emlékszem) kentek meg. És ki volt téve egy figyelmeztető tábla, hogy senki ne merjen ott ketchupot kérni...:-))
2010. szept. 2. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szia! A valódi hamburger minden szempontból jobb.

Tényleg tudod mi van benne, friss, nincs tartósítószer, meg ki tudja még mi! Én tudom, hogy ellenőrzik a készítőket, de nem lehetnek minden percben ott, szóval kitudja "poénból" mit tesznek bele.

A másik két szempont nálam, hogy sokkal laktatóbb, nem leszek utána éhes fél óra múlva. És olcsóbb is, ha magad csinálod.

2010. szept. 2. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
óóó jó kérdés, anyukám nagyon finoman csinálja meg, a hús kívülről ropogós, belül omlós óó nyammi:) egy házi zsemle közé 1 hús, 1 szelet sajt, paradicsom, hagyma, saláta, majonéz, mustár isteni sokkal jobb mint a mekis, meg is éheztem rá:)(:
2010. szept. 3. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ozban, pl. a daralt hust nem ajaljak, hogy tovabb tartsd a hutoben mint 24 ora, hentesto megvett ido ota. Tehat nincs benne tartositio. A kozertekben a csomagolt daralt hus szavatossagi ideje, kb 10 nap. Ez tele van tartositoval. A Mac, Burger King stb, ki tudja miket raknak bele, ezert nem egeszseges kaja. Meg az ott dolgozo fiatal gyerekek se tudjak. A sajt az mu sajt, salata izesito tele cukorral, olajjal. Ezert nem egeszseges. otthon keszitsetek ugy mint sima fsit hust, grillen megsutve, friss salataval, izesito nem szukseges, csak egy kis so, bors, sajt es mehet.
2010. szept. 4. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Tudom miről beszélsz, már rég tisztában voltam vele, hogy a hambuergert nem a meki találta fel. ÉS nem is olyan nehéz igazi hamburgert késziteni: a húst valóban megcsinálhatod te is, a kenyeret pedig vagy ugyancsak te készited el(mi például sütünk kenyeret), vagy veszel olyan zsemlét, bár szerintem annak mű ize van, én nem is szeretem. Utána lehet nézni az interneten hogyan kell zsemlét sütni, szerintem megéri.


Aztán a húst beleteszed a zsemlébe és onnantól kezdve már azt raksz bele amit akarsz. Szerintem ketchup nélkül nem az igazi a hamburger, tehát ha nem is ketchupot, de paradicsomszósz nyugodtan rakhatsz bele, mert az még egészséges is. S azonkivül még amit szeretsz :-D


Az tuti, hogy laktatóbb, mint a gyorsétkezdében felszolgált hamburger, bár a mekiben olyan ize van, hogy megtudnék enni 10-et, de tudom, hogy nincs semmi tápláló benne, szóval már én is tervezek késziteni igazi hamburgert.

2010. szept. 7. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Ez itt nem a reklám helye ugyan, de: Friday's étterem Budapesten.

Próbáltátok már?

Én utálom a hamburgert, de oda csak azért járunk.

2010. szept. 9. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én még emlékszem mikor a Thököly úton előbb lehetett hamburgert kapni, mint ahogy Mcdonald's nyílt.Hát igen az volt az igazi. Alig fért el két kézben. Ha jót akarsz enni Esztergomban a mainapig nagyon jót lehet kapni.
2010. szept. 12. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!