Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » A "buffalo" szót az angol...

A "buffalo" szót az angol nyelvben konkrétan mire használják? A bivalyhúsra vagy egy bármilyen hús elkészítési módjára? Bivaly szegy recept a cél 😊

Figyelt kérdés

Bivaly szegyre keresek receptet. Főleg angolul, mert magyar konyha nem igazán használja. (legalábbis eddig nagyon kevés receptet találtam hozzá)

Az USA-ban a szegy rendkívül népszerű étel, de a bivalyhús is?

Mert a "buffalo brisket recipe" keresésre a sima marhaszegyet találom. Mégiscsak bivaly, nem szeretném ugyanúgy csinálni, mint a marhát.



#bivalyhús #bivalyszegy
2021. dec. 29. 08:21
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
69%
Nem akarlak elkeseríteni, de a vad vizibivaly délkelet ázsiai őshonos állat. Vannak házi vizibivalyok, lehet Amerikában is és vannak Magyarországon is, de szerintem azért nem találsz ilyen receptet ténylegesen bivalyra, mert Amerikában favorit a barbeque szósszal készített marhahús, és a buffalo szót márka jelzésként a bölények után nevezték el, mert ugye a bölény is szarvasmarha féle, de amúgy pl. van az Őrségi Nemzeti Parkban is bölény, mert Magyarországon is nagyon nagyon rég őshonos volt.
2021. dec. 29. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
71%
2021. dec. 29. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
91%

[link]


[link]

Ezek pl. bölény receptek, szerintem a native amerikai indiánoktól lesték el az elkészítési módot, amit a telepesek később kifinomultá fejlesztették. Mivel ugye a bölény az amerikai indiánok egyik tápláléka volt.

[link]


https://www.youtube.com/watch?v=3-QW3k9R5A8


https://www.youtube.com/watch?v=pRdFp6xWSNA

2021. dec. 29. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
80%

Ha ez alapján készíted, akkor nagyot nem tévedhetsz, csak olvass utána, hogy milyen másabb fűszerek kellenek, és azt leginkább ázsiai nyelven kéne, mert angolul nem találtam ázsiai bivaly szegy receptet, de az is igaz hogy csak pár percig kerestem, de pl. ők narancshéjtól kezdve graphuit héj segítségével is füstölik a húst. Már csak azért írom, mert a bivaly hús íze merőben másabb, mivel vízben tanyázó állat, magyarán szeret vízben időzni, és dagonyázni és ennek következtében lehet a húsa enyhén olyan mint a pontyé, iszap ízű.


A kulcsszó a titok nyitja, pl. a water szót írd a buffalo elé, water buffalo brisket receipt.

2021. dec. 29. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
90%
Encsen (Anyukám mondta étterem) ettem vízibivaly steaket, szóval nem lehetetlen hozzájutni!
2021. dec. 29. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

A Hortobágyon egy csomó házi vízi bivaly van (ha már fajta megnevezéssel pontosítjuk).

És több gazdaság tenyészti országszerte. Nemcsak a húsa és a teje miatt, hanem mert kiváló "munkaerő".

Én a Virágoskúttól szoktam venni bivalyhúst, eddig megvolt a comb, a nyak, a csont, a tej, a túró, és most jönne a szegy, de elakadtam.


#2 köszi a linket, de nem sokra megyek vele. Egyetlen bivalyhúsos recept van (az is az enyém 😅) a többi bivaly MOZARELLÁS recept.

Én a bivalypörkölt receptjét olasz oldalakon találtam, ők esznek bivalyt, hisz a mozarellájuk bivalytejből van.

De szegyet nem igazán találtam olasz oldalakon, igaz, olaszul sem tudok, csak a google fordítóval találtam azt a pöri receptet.


A #3 és #4 választ köszönöm, utánanézek! A water különösen jó tipp.

2021. dec. 29. 11:27
 7/13 anonim ***** válasza:
64%
2-es, 3-as, 4-es vagyok. Tudom hogy van Magyarországon házi vizibivaly tenyészet. Csak jeleztem hogy buffalo néven csirkeszárny szószt is találsz szóval a kulcsszó nem mindegy mi. Szerintem kinai vagy ázsiai oldalon biztos vannak receptek ha közkinccsé teszik na de azt kínai nyelven kell a kulcsszózlt beírni. Találtam bölény szegyhúsból készített receptet youtube-on azt is linkeltem neked. De kinai receptek kozott eddig meg csak kereso fazisban vagyok.
2021. dec. 29. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
59%
Szoval a 2-es válaszom a bemelegites volt csak nem kell letorkolni a masikat mert segíteni probal.
2021. dec. 29. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
44%
* kulcsszót
2021. dec. 29. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Nem letorkoltam, de tényleg csak mozarellás receptek voltak, bocs, ha magadra vetted. 🙏


Köszönöm a segítséget, tényleg nagyon rendes tőled! 😊

2021. dec. 29. 11:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!