Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Mi az a 'fatback' magyarul?

Mi az a 'fatback' magyarul?

Figyelt kérdés
Ahogy látom, szalonnához hasonló étel, füstölve, sózva, viszont angolul a szalonna az bacon. Akkor mi lehet ez a fat back? A sertés hátának zsíros része? Magyarul nem találtam ehhez hasonlót az interneten, de lehet csak nem kutakodtam eléggé. Szeretnék ilyen ételt venni majd, csak mit mondjak a boltban?🤣

2022. febr. 7. 15:29
 1/8 anonim ***** válasza:
29%
mihez kell ez neked? Vagy hol olvastál róla...?
2022. febr. 7. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Háti szalonna...


Fatback is a slab of hard fat on both sides of the backbone of a mature pig

2022. febr. 7. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
76%
A bacon a császárszalonna, de ezt ma már magyarul is leginkább baconnek hívják, legalábbis 50 éves kor alatt. A fatback a sima szalonna, igen.
2022. febr. 7. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
3: egy picit korrigálnék: a bacon a kolozsvári szalonna - a császárszalonna az már a főtt verziója! :)
2022. febr. 7. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
4: Ma is tanultam valamit! Köszi :)
2022. febr. 7. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Itt egy jó kis összefoglaló a szalonnafajtákról:


[link]

2022. febr. 7. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat! Elsősorban többnapos téli túrákra vinnék ilyet. Szerintem jó energiaforrás :D. A cikkhez: ezekszerint a csemegeszalonna/zsírszalonna hajaz valamennyire a 'fatback'-re? Ez vajon ugyanaz a háti szalonnával?


Bocsi az értetlenkedésért, de eddig fogalmam sem volt, hogy ennyiféle van...aztán lehet, hogy csak én bonyolítom túl. :D

2022. febr. 7. 16:50
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Túrákra, ennivalóként mindenképpen füstölt szalonnát vigyél! A natúr fatback, zsírszalonna önmagában ehetetlen.
2022. febr. 7. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!