Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Mit gondoltok, melyik a...

Mit gondoltok, melyik a prolibb étel ezek közül? A hideg desszertpohárba rakott puding vagy a levesgyöngy?

Figyelt kérdés
2022. márc. 11. 08:20
A kérdező szavazást indított:
Puding
Levesgyöngy
29 szavazat
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
94%
Nem létezik proli étel.
2022. márc. 11. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Az itt szorgosan írogató herceg Esterházyak és gróf Festeticsek véleménye érdekel, téged, mint főrendiházi tagot? :D
2022. márc. 11. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
51%
Szegény kelkáposzta főzelék sok fokhagymával, vagy a krumplileves lecsókolbásszal nevezhető talán prolikajának,...de mire lemegy a háború, ezek is különleges mannának fognak számítani.
2022. márc. 11. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
95%
LOL, mitől lenne proli egy étel?
2022. márc. 11. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
94%

Ezek "proli" ételek? :D


Értelmiséginek mondott jogász vagyok, de a levesgyöngyöt gyerekeket megszégyenítő módon szeretem. Jó kis zellerkrémlevesbe, vagy fokhagymás burgonyakrémlevesbe. Sajtos kruton? Ugyaaan. Én nagyon levesgyöngy párti vagyok.


A pudingból nálam csak a vaníliás játszik, de azt is szeretem néha. Kicsit bőrösen, hidegre-remegősre hűtve :D


#3

Akkor én "proli" vagyok, mert a fokhagymás kelkáposztát és a krumplilevest is imádom (lecsókolbász nélkül, vegásan).

2022. márc. 11. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
84%

Mitől lenne egy félkész gyári készítmény "proli".


Az a proli, ha igénytelenül, megterítés nélkül, rávágva a hokedlire eszed meg.. :-DDD

2022. márc. 11. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Tegnap még a tepertő volt itt a proliétel. Valakinek ez a mániája, hogy ilyen marhaságokat írogat ki kérdésként. Ostoba !
2022. márc. 11. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Nincs olyan, hogy proli étel!:) Az ételt meg kell becsülni, mert van akinek még erre sincs!

Egyébként a kedves kérdezőnek gondolom nincs gyermeke. Ez tipikusan az a kettő étel, amit egy gyerek torkán (aki általában nehezen eszik) le lehet varázsolni, rakhatok én elé kaviárt vagy michelin csillagos étteremből hozott ételt is... Ráadásul mindenki azt főz a konyhájában, amit kedvel. Megtehetném, hogy lazacot egyek minden nap, de egyszerűen nem szeretem és nem is tudom megenni. Egy puding számomra sokkal élvezhetőbb, hiába lenne pénzem más desszertekre vagy ételekre. :) Minden ízlés kérdése.

2022. márc. 11. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
7. Szerintük ezért van ez az oldal. :D
2022. márc. 11. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
64%

#5

3-as vagyok


Tévedésben vagy a válaszomat illetően, ahogy veled együtt még egy páran. Nem az volt a kérdés, hogy mit szeretsz és mit nem, mert akkor én sem írtam volna ezeket, mivel nálam is a kelkáposzta főzelék jó fokhagymásan-borsosan az egyik kedvenc.

"Proli ételként" viszont viszi az első helyet, mivel mindig is filléres kaja volt, főzéskor büdös, fogyasztáskor szagos és a kipárolgása sem "úri".

Nem tudtál egy körfolyosós, szoba-konyhás (vécé a folyosó végén) bérlakásokkal teli proliházba úgy bemenni, hogy ne lengte volna be a kelkáposzta főzelék szaga.

Szóval, ha már ilyen "prolikajás" kérdésre válaszolgatunk, akkor legyünk tárgyilagosak! Ha a kelkáposzta főzelék nem prolikaja, akkor nem tudom mi az.

Úri körökben nemigen ettek ilyet, zömében a fokhagyma is tiltólistás volt.

És ennek semmi köze ahhoz, hogy ki és mit szeret!

2022. márc. 11. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!