Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Levesgyöngyből mi készíthető?

Levesgyöngyből mi készíthető?

Figyelt kérdés

Sose használtam, és nem vagyok konyhatündér. Abszolút egyszerűeket főzök. Egyszerű vegi receptet tudtok levesgyönggyel?


Egyébként mennyire baj, hogy lejárt a szavija? Egy szekrény mélyén leltem rá, más használta el a felét régebben (valszeg évekkel ezelőtt).



2018. szept. 2. 20:27
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Keress bármilyen zöldségkrémleves receptet, ahhoz jó (tálaláskor a tányérban a levesre kell szórni belőle).


Előtte kóstold meg, ha avas íze van, akkor már nem jó, egyébként nyugodtan edd meg (gondolom látható hibája nincs, nem molyos vagy ilyesmi).

2018. szept. 2. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Ha nagyon lejárt már, ne edd meg. Valószínűleg az íze is pocsék lesz, és könnyen hasmars lehet a vége.


Én a levesgyöngyöt a krémlevesekbe szoktam használni, pl. veszek a TESZKÓban rókagomba-krémlevest, és mivel abba semmi nincs, tökéletes bele a levesgyöngy, nagyon finom is.

2018. szept. 2. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Értem, köszi a válaszokat. :) Egyébként valami olcsó gyorsat, egyszerűbbet tudtok javasolni, mint krémleveles?
2018. szept. 2. 20:42
 4/19 anonim ***** válasza:
83%
Hm...köménymagos leves mondjuk?
2018. szept. 2. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Ööö... még sose készítettem levest... xD Tésztát, magvakat főzök.
2018. szept. 2. 20:50
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Kremlevesekhez nagyon jo. Nem bonyolult egyaltalan, csak kell hozza egy botmixer. Felrakod a zoldseget, fuszerezed, megfo, leturmixolod es kesz. Tejszinnel vagy fott krumplival suritheted. A krumplit bele lehet fozni nyugodtan.
2018. szept. 2. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim válasza:
25%
Meg egy kis csirkeszárnyat még bele.
2018. szept. 2. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
80%

Én nem eszem krémlevest, de nekem bármilyen levesbe jó, de leginkább csak elnasizom, jó kis ropogós :D Bár ahhoz jobb fűszeres sajátot készíteni, azért a boltira is rájártam anno.


Többéves levesgyöngyben azért nem bíznék, az ilyesmi nem évekre szól. Liszt és zsír, olcsón csinálhatsz újat, nem sajnálnám kidobni semmiképp, pedig én nem vagyok kidobálós fajta, a mai molyos aranylent (pedig még nem is régi, de ezek a vackok mindenbe belemennek) se dobtam ki, csak átválogattam, annyira nem.


A levesek különben rém egyszerűek, de ha nem eszel levest, nem muszáj főznöd levest, persze.

2018. szept. 2. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
75%
ÉN pont ma csináltam zellerkrém levest. Megpucoltam egy jó nagy zellert és egy hagymát. Kevés olajon először megdinszteltem 1 kanál Vegetát szórtam rá. Utána felöntöttem vízzel és tettem még bele sót. Puhára főztem. Majd egy csapott evőkanál lisztet és 2 dl tejfölt tettem bele és jól elturmixoltam, majd felforraltam. Isteni lett!
2018. szept. 2. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Mi rántottlevesbe szoktuk tenni
2018. szept. 3. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!