Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Melyik kínai kaja a kedvencete...

Melyik kínai kaja a kedvencetek?(csak az írjon aki szereti)

Figyelt kérdés

Sziasztok! Holnap megyek a barátnőimmel kínaizni, mert én imádom :))

Elgondolkodtam, hogy vajon az emberek milyen kínai ételeket szeretnek.

Nektek mi a kedvencetek?

Én pl szeretem a káposztás barna tésztát, és mellé a mézes csirkét, meg talán valami zöldséges csirkés szószt is el tudnék képzelni, de az már nem férne belém xDDD

A másik kérdésem pedig, hogy szeretitek-e a sushit?

Csak mert én egyszer ettem, a lazacos ízlett, de a többi nem ízlett, és nem emlékszem hogy mi volt a gondom vele, de holnap a barátnőm úgyis azt fog enni, szóval megkóstolom.

A lényeg, szeretitek a sushit? Ha igen, melyik a kedvenc félétek/fajtátok?

Köszi a válaszokat! :)))



2022. márc. 18. 18:01
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
100%
Annyira nem értek hozzá, hogy konkrét ételeket tudnék most megnevezni kapásból fejből, de alapvetően én is szeretem a kínai konyhát. Egy dolgot ugyanakkor érdemes megjegyezni, amit szoktak mondani, és tényleg így van. Az itteni, magyarországi kínai éttermek, pláne a kínai gyorséttermek, büfék ételeinek nincs feltétlenül sok köze az igazi kínai ételekhez. Ezeket mind az európai ízléshez igazítva készítik, ehhez pedig többé-kevésbé módosítanak az eredeti recepten. És itt most nem arra gondolok elsősorban, hogy az eredeti kínai receptekben mindenféle egzotikus alapanyagok is szerepelnek, amik Európában nehezen, vagy egyáltalán nem beszerezhetők, hanem arra, hogy az összetevők arányait és a fűszerezést tudatosan megváltoztatják. Jártam Kínában, ettem sokféle helyen az utcai kifőzdéktől kezdve az elegáns éttermekig, és ezt meg tudom erősíteni nagyjából én is. Például a kínaiakra jellemző, hogy jóval kevesebb húst, viszont több zöldséget és köretet fogyasztanak, mint mi. Vagy például mi mindent eléggé sósan eszünk, így az itteni kínai kajákat is sózzák meg ízfokozókkal tömik, míg az eredeti kínai ételek számunkra egészen furcsa ízkombinációkat alkalmaznak, a húsok is sokszor egészen sótlanok. Ettől függetlenül nekem bejött nagyon a kinti, kínai kínai is. Én végigzabáltam mindig az étlapot, pontosabban ott ugye az éttermekben ilyen forgó asztalok vannak, amire kitesznek rengetegféle kaját, és a társaság tagjai maguk válogathatnak belőlük. Én végigkóstoltam mindig mindent, de volt olyan útitársam is, aki meg alig tudott találni valamit, amit meg bírt enni. :)
2022. márc. 24. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
100%

A pirított tészta volt a mindenkori kedvencem, de mostanában rákaptam a tojásos-zöldséges rizsre. Mellé dukál a mézes bundás csirke, illetve a fafülgombás csirke szósz meg egy, aminek nem tudom mi a neve :D Általában csak rámutatok, hogy "és abból kérnék még", de ilyen sötétbarna szószos és isteni finom (Orient kínai étterem). Kínai mellé egy jó ideje kérek csírasalátát is, mert így nem készül ki a gyomrom a sok zsírtól.

Sushit egyenesen imádom, főleg a lazacos makit. Különlegesebb tekercsek közül pedig a Bambuszligetben a lazactatár, illetve a mangó-chili tempura rák a szívem csücskei.

2022. máj. 19. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!