Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » A Fudge-nak van pontos magyar...

A Fudge-nak van pontos magyar megfelelője?

Figyelt kérdés
Kerestem szótárban is de sok féle jelentést adott. Pontosan a kocka alakú édességre (vagy desszert?) gondolok ami nem sok összetevőből áll. Vajkaramella nevet találtam, de ahogy láttam több verzió is van mint epres fudge, oreo fudge, apple pie fudge szóval ízek rengetege, de itt is akkor mindet úgy nevezik, hogy vajkaramella pl.oreós vajkaramellának értendő?

2022. ápr. 19. 13:00
 1/4 anonim ***** válasza:
83%
Igen, vajkaramella és igen, adott ízesítő nevét hozzá téve
2022. ápr. 19. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
18%
Nem, a butterscotch a vajkaramell, a fudge maga az édesség textúráját jelenti, de nem az ízét, vagy a felhasznált alapanyagokat, pl. a ragacsos brownie-ra is azt mondja az amerikai, hogy fudgy, vagy más olyan tejporból/sűrített tejből készült édességre, ami nem kimondottan karamelles.
2022. ápr. 19. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
92%

2!


A fudge vajkaramella, a fudgy jelentese ragacsos, a butterscotch pedig barnacukorbol,

kukorica sziruppal készülő keményebb jellegu cukorka.

2022. ápr. 20. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Vajkaramella is lehet, meg több, más ízesítésű desszert, aminek hasonló a textúrája pl.:

[link]

2022. ápr. 20. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!