Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Magyarországon megyénként...

Magyarországon megyénként lebontva mi a legjellemzőbb étel?

Figyelt kérdés

2022. máj. 31. 17:20
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
86%
Heves megye: macok.
2022. máj. 31. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
93%
1-es: az micsoda? Még soha nem hallottam erröl.
2022. máj. 31. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Lapcsánka, tócsi, tócsni
2022. máj. 31. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
2-es: Máshol tócsni, lepcsánka néven ismert étel.
2022. máj. 31. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Köszi, ezt a nevét ezek szerint még véletlen nem ismertem.
2022. máj. 31. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
94%

Hopp, nem is gondoltam, hogy nem tudják máshol mi az a macok. Igen, a tócsniról van szó! Erre felé mindenki ezt eszi vacsorára, hétvégén, a gyárban, kiránduláson.. A mai napig zsírban sütik ki sokan és mellé sok hétvégén kézzel formázott, lapos krumpli pogácsa is sül sütőben. A mi családunk máshonnan származik, mindenki utálja a mackot, de nincs olyan nap, hogy valakinél ne ez lenne ebédre a munkahelyen! Lehetőleg jó büdös fokhagymásan, használt olajjal eláztatva! :D


A Mátra aljáról, egészen közel a kocsonyát tudom még mondani. Karácsonyra, húsvétra, ballagásra, május elsejére.. kocsonya és töltött káposzta. Na mi ezt se értjük! A faluban ünnepek előtt egy hétig szinte csak "kocsonnnya hús" vehető.

2022. máj. 31. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Férjem is hevesi, de náluk ezek közül én még csak a lapos krumplipogácsát láttam :)
2022. máj. 31. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 Sic Semper Tyrannis ***** válasza:
20%
JNSz megye: gazpacho. Vagy nem tudom, de nálam sűrűn van, mert én szeretem, és JNSz megyei vagyok. De lehet, hogy az elkövetkezendő egy évben minden megyében kiveszek egy albit, ahol élek egy darabig, és így nemzeti étellé fogom avanzsálni a gazpachot.
2022. máj. 31. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
91%

Szabolcs megye: szabolcsi töltött káposzta. Nincs lagzi, ünnep töltött káposzta nélkül. De nem ugyanaz, mint a hajdúsági töltött káposzta. Ölre menő viták kerekednek, melyik az "igazi". Egyes helyeken rizs helyett kukoricadara kerül bele.


Toros káposzta is ilyen, szentségtörés értékű a pirospaprika hozzá (nem) adása.


Zúzos lé: mondjuk ez a leves csak Tiszavasváriban menő, de ott tényleg folyton ezt készítik.


Öhön: ettől bonyolultabb ételkészítést nem is ismerek, pedig főzök már egy ideje. Igazi, hamisítatlan öhönt tapasztalatom szerint csak 60 év feletti férfiak képesek csinálni, és kell hozzá fél nap. Semmihez sem fogható, mennyei fogás lesz. Ráadásul nem is lehet az év minden szakában készíteni, ugyanis a krumpli kora meghatározó.


Aztán a szabolcsi alma is méltán híres alapanyag, amiből: almaleves, almakompót készülhet. Gyakran sütünk almást. Mi csak így hívjuk, ami egy zsíros, gyúrt, rendkívül omlós tésztalapok között vastag réteg, fahéjas, előre megpárolt reszelt alma van.

A csokis aszalt almakarika is innen, Mátészalkáról indult világhódító útjára.


Aztán van a másik szabolcsikum, a szatmári szilva, aminek a két legismertebb tartósítási módja rendkívül népszerű. Az egyik az eredetvédett Szatmári szilvapálinka, a másik a szabad tűzön 24 órán át főtt, cukor hozzáadása nélküli szilvalekvár. Számos étel készülhet belőle.


Paszulyleves, tört paszuly, nyírségi gombócleves, ami még hirtelen eszembe jutott.

2022. jún. 1. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim válasza:
93%
#9 Egyetértek az öhön kapcsán fater (nevelőfater) 75 éves és kb fél nap rá megy. de tényleg a legjobb öhönt töle ettem/eszem. Töltött káposzta hát nekem a hajdúsági (én is az vagyok) az igazi, bár ez mondjuk ízlések és pofonok. a Zuzos lé.... hát erről nem is hallotam, pedig pont ott tanultam.
2022. jún. 1. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!