Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Mit érdemes egy külföldinek...

Mit érdemes egy külföldinek ajánlani, aki még sosem járt Magyarországon? Melyik étterembe/kifőzdébe érdemes vinni?

Figyelt kérdés

Egy barátom fog meglátogatni és szeretném, ha azalatt az egy hét alatt, míg itt lesz minden lényegeset meg tudna kóstalni a hagyományos magyar ételekből/italokból.

Már egy hízott kis listát összeraktam azokból az ételekből és italokból, amik eszembe jutottak, illetve, amiket találtam egyes oldalakon.

A nehezebb része, hogy nem tudom, hogy mit hol érdemes megkóstolnia, ahol nem horribilis turista lehúzó áron adnak mindent és tényleg hazai ízek szerint főznek. Gondolok én itt például egy igazi gulyás levesre. Sok helyen semmi köze sincs a gulyás leveshez, amit kivisznek az étteremből.

Esetleg tudnátok ajánlani éttermeket, kifőzdéket, ahol minőségien főznek és magyar(os) ételeket szolgálnak fel?

Kocsmák és bárok ajánlását is szívesen fogadom, mivel sajnos nem ismerek egyet sem (nem fogyasztok alkoholos italokat).


Előre is köszönöm szépen a segítő válaszokat, nagyon sokat segítenének!



2022. máj. 8. 21:39
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
94%
Nem lenne egyszerübb, ha föznél neki?
2022. máj. 8. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
89%
a legtobb tipikus magyar kajat nem fogja megtalalni ettermekben. hol szolgalnanak fel pl rakott krumplit? vagy komenylevest? grizes teszta? ezekert menzara kene menni, de azok nem arrol hiresek hogy jol foznek. egyszerubb lenne ha te vagy valamelyik csaladtagod megfozne neki par fogast
2022. máj. 8. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
84%
Árszínvonal?
2022. máj. 8. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem is főzzél! Esetleg bográcsozzatok, süssetek nyárson szalonnát, ilyesmi.
2022. máj. 8. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 A kérdező kommentje:

Tervezek főzni természetesen, viszont mivel még sok dolgot nem csináltam, így nem szeretném, ha rosszul sülne el (gulyást, szalontüdőt, halászlevet stb).

Főzelékek voltak az elsők, amiről tudtam, hogy főzöcskézés lesz a vége, mert azok házilag főzve az igaziak :)


Köszönöm az eddigi válaszokat!

Esetleg akkor viszont kocsmát, bárokat tudnátok ajánlani? Azokkal sajnos el vagyok veszve.

2022. máj. 8. 21:59
 6/32 anonim ***** válasza:
90%
rizmajer ha craft sor a cel, sark ha autentikus magyar kocsma kell
2022. máj. 8. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
8%

Ez a "kifőzde" basszus , echte hungarikum 😂


Mi az már hogy ki-főz-de.


Kifőzni?


Huhhhhhhh.

2022. máj. 8. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 A kérdező kommentje:

#7

Ki tudja? Kínában például van egy piacon lévő kis konyha, ami michelin csillagot szerzett. Sose lehet tudni hol lehet jókat (és igazi magyarosat) enni. 😆

2022. máj. 8. 22:24
 9/32 anonim ***** válasza:
0%

Én az elnevezésen akadtam ki 😃


Ódivatú, hogy "kifőzde" .


Manapsag kifinomultabb elnevezések vannak:fast tood, street food meg a fene tudja.😅

2022. máj. 8. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 A kérdező kommentje:

Ha már van szép magyar nyelvünk, használjuk. A kifőzde amúgy nem felel meg teljesen egyik általad említett angol szónak sem, mivel kisebb, egyszerű éttermet jelent. A kifőzdék és falatozók nem is a kifinomultságukról híresek, háziasan főznek és semmi cifra nincs benne.

Én például nagyon szeretem használni a régies vagy éppen szokatlan szavaink.

2022. máj. 8. 22:55
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!