Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Kinek mi a személyes top 5...

Kinek mi a személyes top 5 (vagy akár top 10) külföldi nemzeti konyhája?

Figyelt kérdés
Kíváncsi vagyok mit kedvelnek errefelé az emberek.

2022. júl. 2. 06:20
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:

Az enyém:

1. Japán (sushi és grillhúsok-szószok)

2. Olaszország (pizza, lasagna, tészta klasszikusok)

3. USA (hamburger, BBQ)

4. Franciaország (a klasszikus csúcsgasztronómia otthona)

5. Korea (fermentált cuccok, korai stílusú BBQ)

2022. júl. 2. 06:26
 2/14 A kérdező kommentje:
5-10: spanyol, mexikói, "mediterrán" (gyros/döner/kebab/halak), kínai, thai
2022. júl. 2. 06:30
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Itt ugyanezt a témát kérdezte valaki:

https://www.gyakorikerdesek.hu/etelek-italok__nemzetek-etele..

2022. júl. 2. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 Isti22 ***** válasza:
100%

Ezt azért nehéz rendesen megválaszolni, mert kicsi a merítés, a nagy többség nyilván csak az elterjedt fogásokat ismeri (amerikai, arab, görög-török, indiai, japán, kínai, mexikói, olasz, thai, vietnámi). Budapesten van több lehetőség, de ott sem jár az ember rendszeresen húszféle étterembe, hogy valós képet alkothasson. És persze nagyon nem mindegy az étterem minősége sem, hiszen ha egy rossz éttermen keresztül ismered meg az adott konyhát, akkor lehet hogy kevésbé fogod szeretni egy másik konyhánál, holott azonos minőség esetén meg jobban szerethetnéd.


De hogy válaszoljak konkrétabban is, nem sorrendben, de szeretem az amerikait, az arabot, az indiait (Banglades, India, Pakisztán), az olaszt, a törököt.


Meg tudom enni a többit is, de azokért kevésbé vagyok oda.

2022. júl. 2. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Mexikói

Szerb

Görög

Olasz

Magyar

Nem feltétlenül pont ebben a sorrendben, de ezeket szeretem leginkább. Még 5-öt nem tudnék mondani, nem mindenhol ízlettek a helyi ételek.

2022. júl. 2. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
akartam válaszolni, de rájöttem, hogy én mindent szeretek, csak a karfiolt nem :D
2022. júl. 2. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Add nekem a karfiolt, én megeszem.
2022. júl. 2. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Olasz, spanyol, görög, koreai, mexikói, lengyel, thai, török, közel-keleti, kínai, agrentín, brazil, venezuelai.

Nagyjából sorrendben van, de pontosan nem rangsorolom, mert sok mindentől függ melyik épp a kedvenc és ez folyamatosan változik :D

2022. júl. 2. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nincs kedvenc konyhám, általában azt fözök, mire éppen kedvem van, mindenféle megszorítás nélkül
2022. júl. 2. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Nincs top 5

Olasz

Kínai

2022. júl. 2. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!