Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Miért idegenkednek egyesek...

Miért idegenkednek egyesek valamitől (ünnep, étel, szokás) csak mert nem Magyarországból, esetleg Európából származik?

Figyelt kérdés

mikor pl. hagyományos magyarosnak tekintenek olyat, ami csak néhány száz éve került Európába.

pl. krumpli, paprika


2010. szept. 24. 12:02
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Engem csak az zavar, ha valamiből a kereskedők nagy felhajtást csinálnak, mindegy, honnan származik.
2010. szept. 24. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
a kereskedők MINDENBŐL nagy felhajtást csinálnak.
2010. szept. 24. 12:15
 3/19 anonim ***** válasza:
75%

a krumpli és a paprika már igenis magyarosnak számít mivel itthon is megterem, és abszolút a kultúránk részévé vált az elmúlt párszáz évben.

a kérdésed pedig elég összetett:

az ismeretlen ételekről csak annyit h a magyarok többsége nem kísérletező ilyen téren. ez nincs nálunk magas gasztrokultúra, mert többnyire mindenki azt eszi amit megszokott, félnek az új ízektől. én mondjuk nem idegenkedek semmitől csak azért mert külföldi, volt már párszor itt ott és mindenhol megkóstoltam ami szimpatikus, én alapjáraton vagyok válogatós, tehát a magyar kaják egy részét sem eszem meg.

az ünnepek meg a szokások teljesen más tészta: hiszen a magyarok nem igazán ismerik saját szokásaikat. még jó hogy nem kell nekem más ország szokása. szerintem mindenki ismerje meg a saját országa szokásait és ünnepelje azokat. ne halloweenezzünk meg valentinnapozzunk. szerintem ne. főleg hogy annyi magyar szokás van, amit nem ismernek az emberek...

2010. szept. 24. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
93%

Engem nem ez zavar. Ünnepelje azt amit akar. Viszont az nagyon zavar, amikor az amerikai ünnepeket ünnepli, készül rá, de március 15-én egy kokárdát nem tud magára tűzni. Ismerős kisfia készül a Halloween-ra, de nem tudja, hogy mi volt mondjuk okt. 23-án, vagy márc. 15-én!

Nem érdekel, ha átvesszük más nemzet ünnepeit, amíg nem felejtjük el a sajátjainkat!

2010. szept. 24. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Igen, mára azzá vált, de ugyanez lesz a többi "idegen" dologgal is. egy idő után olyan lesz, mint a karácsony, mikulás. azok se magyar eredetűek, de már teljesen a mienk is.

a krumplitól, paprikától is idegenkedtek eleinte.

attól meg nem fogja valaki megismerni a saját kultúráját, mert fél egy idegen kultúrától.

Nem zárja ki egyik a másikat.

2010. szept. 24. 12:27
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Paprika, krumpli már vagy 500 éve van Magyarországon. Gondolj bele például abba, hogy ki hallowe'en-ezett 500 éve Amerikában :) Én személy szerint hülyeségnek tartom a külföldi szokások (főleg a kereskedők által erőltetett) meghonosítását Hazánkban.
2010. szept. 24. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
500 év az nem olyan sok. ha akkor nem vesszük át, mert "idegen", akkor ma egy csomó jó kajától fosztanánk meg magunkat
2010. szept. 24. 12:46
 8/19 A kérdező kommentje:
karácsonyt se tartasz? az is külföldi
2010. szept. 24. 12:47
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az idegenkedik a külföldi szokásoktól, aki fontosnak tartja a magyar szokások megőrzését. Valamint félti a magyar embereket, kultúrát a globalizáció egysíkú, minden embert a leghíresebb márkák köré formáló erejétől.

Szerintem az iskolákban nagyobb hangsúlyt kellene fordítani arra, hogy megismerjék a magyar kultúrát a gyerekek, és majd ha azt ismeri, majd akkor választhat, hogy melyik külföldi szokás nyeri el a tetszését, a magyaron kívül persze.

egy pedagógus

2010. szept. 24. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem sértő jelleggel mondom, de eléggé csőlátásúnak tűnsz (javíts ki, ha tévedek). A Karácsonyt (korábban téli napforduló ünnepe) a nyugati világban évezredek óta ünneplik. Mivel Magyarország több, mint ezer éve van jelen Európában, így a Karácsonyt nem tartom újkeletű, a kereskedők által meghonosított ünnepnek.
2010. szept. 24. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!