Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Miért idegenkednek egyesek...

Miért idegenkednek egyesek valamitől (ünnep, étel, szokás) csak mert nem Magyarországból, esetleg Európából származik?

Figyelt kérdés

mikor pl. hagyományos magyarosnak tekintenek olyat, ami csak néhány száz éve került Európába.

pl. krumpli, paprika


2010. szept. 24. 12:02
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
előzőnek, pontosabban a karácsonyfa állításra gondoltam.
2010. szept. 24. 13:06
 12/19 anonim ***** válasza:
72%

hát a Valentin nappal meg a halloween-el engen is ki lehet kergetni a világból

a halottak napján vidámkodástól egyenesen irtozom

2010. szept. 24. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

meg a többi része se Magyarországról terjedt el.


amúgy épp ez az, hogy nekem nem idegen valami csak azért, mert új. a régi dolgok is mindig újak voltak valamikor, és ha mindig idegenkednénk mindentől, akkor sokkal szegényebb lenne a világunk.


úgy vagyok vele, ha valami jó, az nyugodtan vegyük át, a rosszakat ne. a szokásainkkal is úgy vagyok, a jókat ápolni kell, meg kell tartani, esetleg újraéleszteni, a rosszakat, viszont nem kell feltétlenül megőrizni, ragaszkodni hozzá csak amiatt, mert a "miénk"

2010. szept. 24. 13:11
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, nyugodtan ünnepelhet bárki bármit, de tény, hogy jó lenne, ha ismernénk a régi hagyományainkat is (pl. jó kezdeményezés volt tavaly, amikor Pesten a Pólus Centerben busójárást rögtönöztek akkor, amikor Mohácson is van, remélem, megint lesz).

Csak ne arról szóljon egy ünnep, hogy minél több pénzt költsünk, mert akkor leszünk menők... :-)

2010. szept. 24. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

13:18

szerintem is.

2010. szept. 24. 13:44
 16/19 anonim válasza:
77%

Én a magyar kultúrában azt nem értem, hogy miért leginkább gyásznapjaink vannak.

Nem csoda, hogy az emnerek inkább halloween-eznek, meg valentinoznak. Azok legalább vidámak.


Van így is elég szívás. Legyenek vidám ünnepek, és ünnepeljük azokat a történelmi eseményeket, ahol sikerrel jártunk, ne csak azokat, ahol pórul jártunk.


Aki meg bármi ilyen jellegű dologtól idegenkedik, mint ami kérdésben szerepel, annak jót tenne egy kis nyitás a világ felé.


Az elüzletiesedett ünnepekért én se vagyok oda, meg a Valentin-napot sem bírom, de nem azért mert külföldi, hanem mert hülyeség a szerelmet ünnepelni; azt megélni kell :))

2010. szept. 24. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim válasza:
56%
És szerintem a kokárdát sem kötelező felvenni. Amióta a "NAAAGY MAGYARSÁG" jelképe lett én se hordom. De ez még nem jelenti azt, hogy nem tisztelem az "ősöket", csak máshogy, értelmesebben, tettekben igyekszem kifejezni a tiszteletem. Nem pedig azzal, hogy egy évben egy nap muszájból kirakom a kokárdát. Akiknek ez kokárdázás a nagy magyar kultúra, na az olyanok miatt tartunk ott, ahol...
2010. szept. 24. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:

az utolsó két hozzászólással is tökre egyetértek.


ez a gyásznap, vereség "ünneplés" nekem is feltűnt...

2010. szept. 24. 23:21
 19/19 anonim ***** válasza:

Az nekem is feltunt h gyaszunnepek regen (fiatalabb koromban ) en sem "szerettem" oket. Ma mar maskent gondolkodok, azok az emberek akik meghaltak azert h a jovoben mi jobban eljunk igenis tiszteletet erdemelnek es nem erdekel h probaljak az egeszet kiforgatni, en megemlekezek.

Hogy az eredeti kerdeshez is hozzaszoljak en nem banom a kulfoldi unnepeket, gondolok itt a Hallowenra meg Valentin napra en nekem nem jelent semmit de jo moka a gyerekeknek. A kulonbozo "idegen" etleket meg imadom mindig alig varom h valami ujat kiprobaljak. Ettol fuggetlenul a nem nepszeru magyar etelek is erdekelnek.

Pl egyszer szeretnek sult hust enni ami szurkemarhabol van.

2011. dec. 30. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!