Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Miért nincs hagyománya nálunk...

Miért nincs hagyománya nálunk az átlátszó leveseknek?

Figyelt kérdés
Ázsiában, ahol az ételek jelentős része levesféle... rengeteg az átlátszó leves. Sok dolgot belefőznek, gazdagon fűszerezik... De mégsem törődnek a színével. Mi pedig a húsleves kivételével nagyjából képtelenek vagyunk megenni azt, ami nincs berántva, habarva vagy paprikázva. Mi lehet ennek az oka?

2022. szept. 2. 10:06
 1/5 anonim ***** válasza:
92%
Egyszerű gasztro-kulturális eltérés. Náluk nem divat a paprika. A németeknél is látom sokszor, hogy a kolbászuk paprika mentes. Nekünk furcsa.
2022. szept. 2. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
93%
Én az elmúlt nem tiom hány évben egyszer sem csináltam rántást.
2022. szept. 2. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

ízlések és pofonok..


Más országokban mások a szokások.

2022. szept. 2. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Én például nagyon sok átlátszó levest főzök. Nem teszek bele se paprikát, se rántást, se habarást: borsólevesbe, tojáslevesbe, paradicsomlevesbe, lebbencs, babgulyás, gulyás, tarhonyleves, nyírségi gombóc.


Egyébként szerintem a levesek eleve nem elterjedt ételek a világon, kevés nemzet konyhájában van ennyiféle leves, mint nálunk. És régen a kalória volt a lényeg, ezért sűrítették liszttel, zsírral, tejföllel, hogy minél laktatóbb legyen. Sok fogásunk önállóan is elég, esetleg fánk/csöröge/grízes tészta, egyéb édesség "jár" utána.

2022. szept. 2. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Kultúrális különbség.
2022. szept. 11. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!