Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Görögországban lehet a legfino...

Görögországban lehet a legfinomabb gyrost enni?

Figyelt kérdés
Aki evett már Görögországban gyrost, hogy ízlett neki? Megéri kipróbálni? Vagy nem annyira jó, függetlenül attól, hogy az a hazája? (Nem Törökország, mert Törökország a kebab, és saslik hazája.)

2022. dec. 17. 16:35
 1/5 A kérdező kommentje:
* Kebab, döner és saslik hazája.
2022. dec. 17. 16:36
 2/5 anonim ***** válasza:
Nézd, hogy kinek mi a finom, az ízlés dolga. Függetlenül attól, hogy az az eredeti, semmi garancia nincs rá, hogy ízleni fog neked.
2022. dec. 17. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
47%
Igen, a legfinomabb gyrost természetesen csakis Görögországban lehet enni, hiszen ez egy szigorúan titkos recept alapján készülő étel, amit csak görög állampolgárok ismernek, és az országhatárt átlépve még ők is elfelejtik. Az is nagyon fontos, hogy a disznó (vagy esetleg csirke, bárány) állampolgársága szintén görög legyen, mert anélkül nem lehet finomra csinálni. Tehát igen, ha jó gyrost akarsz, azt mindenképp Görögországban keresd. Sőt, keresni se kell, hiszen köztudott, hogy minden görög gyros-os pontosan ugyanúgy (értsd: tökéletesen) csinálja.
2022. dec. 19. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A gyros tál a kedvenc ételem. De úgy ahogy itt készítik (legalábbis Nyíregyházán). Csirkemellből, rengeteg szósszal, sajttal a tetején.

Pár éve mentem Görögországba nyaralni. Azt hittem majd milyen finomakat fogok enni, hisz Görögország a gyros hazája. Első nap kikértem a gyros tálat, már rákészültem, hogy milyen finom lesz... és akkora csalódás volt. Száraz, mócsingos sertés(?)hús, fonnyadt sült krumpli, kevés zöldség, és egy nagyon kevés tzatziki. Én úgy szeretem a gyros tálat, ha sok mártás van rajta, úgyhogy így nagyon száraz volt nekem. Második nap egy másik étteremben is ezt rendeltem, és az is ugyanilyen volt. Biztos valakinek ez a fajta gyros tál ízlik, de nekem nem jött be.

A souvlaki viszont finom volt.

2022. dec. 21. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Cipruson!
2023. febr. 28. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!