Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Mondanátok igazi proli kajákat...

Mondanátok igazi proli kajákat és italokat? Amiket az igazi prolik fogyasztanak, vagy fogyasztottak régebben. Lehet hideg- vagy melegétel is.

Figyelt kérdés

#rakéta #Kőbánya #proletár #suttyó #sertésmájkrémkonzerv
2023. márc. 13. 14:45
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
100%
20: inkább csak fogalmi zavar.
2023. márc. 13. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim válasza:
93%

A tejföl úri étel még most, ezért fontos az ára is. Aki szsserényebb büdszéből él a tejföl helyettesőit vásárolja.

Amúgy vitánál nem a másik személyiségét szokás minősíteni :D Bocs!

2023. márc. 13. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
100%
A proletárok munkaidőben gyorsan, igénytelenül bedobnak valamit olcsót (vagy régebben, ami akkor olcsó volt), mert nincs idő és pénz sem másra. Aztán ez szokássá válik munkaidőn kívül is akár.
2023. márc. 13. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
18%

22: ha szégyenled az életszínvonalad, az csak neked fáj. Ha meg kevered a személyeddel, az gáz is. Talan nem kellene keménykedve indítani, hogy ki mit ír el igénytelenül, ha ilyen gyorsan lelankadsz.

De ismét csak neked: kérdés a multra is vonatkozott és régi személyes tapasztalatba, megfigyelesbe akarsz belekötni, ez nagyon együgyű.

2023. márc. 13. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:
91%
Tejbe áztatott szárazkenyér.
2023. márc. 13. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
98%
sertésmájkrém konzerv
2023. márc. 13. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:
98%

Szalonna újságpapíron bányászvastagságú kenyèrrel ,a bicskát nèha az újságba beletörölve.


De a kèp piros kőbányai sör csíkos zsákvászon szatyorba csörögve ótvar bicigli kormányra felakaztva.

Annál pronyóbb csövesebb szerintem nincs. 😆


"Nem tudok pronyóbbat!


[link]

2023. márc. 13. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 A kérdező kommentje:
legolcsóbb mirelit pizza? Tömlőssajt vagy kenőmájas a műanyagból kiszívva fogyasztva vagy kikapargatva az is proli egy kis csemegeubival? Parizer vagy szafaládé? Virsli hidegen a műanyagból fogyasztva? Esetleg bolti ice tea mikróban felmelegítve?
2023. márc. 14. 10:32
 29/38 anonim ***** válasza:
100%

Cukros tejbe aprított szikkadt kenyér (mamám ezt anno maximum a macskákkal etette meg, de anyósék még ma is előszeretettel fogyasztják desszert gyanánt), csirkeszárnyból készült pörkölt, rántott csirkefarhát, ócska, kilós kiszerelésben kapható gumiszerű parizer, virsli, amire a "rudacska" szót írják, finomföl, tömlős sajt, gyümölcsöt még távolról sem látott, tömény édesítő ízű szörp, a szalonna sütése után visszamaradt zsír kenyérre kenve, rántott parizer, sült virsli (debreceni helyett), dobozos sütőlekvár.


Aztán még: margarin használata vaj helyett (akár szendvicsbe, akár süteménybe)

házi "pizza", ami igazából vastag kelt tészta, bolti tubusus pizzakrémmel, rendes sonka helyett parizerrel, mirelit mexikói vagy franciasaláta zöldségkeverékkel

amikor főzés közben a fűszerek használata kizárólag a só-bors-pirospaprika hármasra korlátozódik


Illetve ami szerintem még nagyon proli szokásnak számít, és baromi irritáló: nagy mennyiségű hagyma/fokhagyma fogyasztása úgy, ha utána az ember közösségbe megy. Baromi undorító, amikor valaki egy tőled méterre állva beszél hozzád és majdnem elájulsz a szájából áradó tömény hagymaszagtól. Ez hatalmas taplóságra vall, kulturált ember számára alapvető, hogy ilyesmit nem eszik pl. munka előtt/közben, vagy bármilyen esemény előtt, ahol másokkal fog beszélgetni

2023. márc. 14. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:
100%

Ha a kukoricakonzerv (kis majonézzel), borsókonzerv magába, esetleg a hideg chilisbab, sólet vagy más készétel konzerv hidegen, hideg melegszendvicskrém magába - természetesen csakis és szigorúan konzervből - és a tésztás instant levesek széles választéka nem lenne elég proli, akkor talán ez az lesz:

Egyszer úgy adódott hogy nem volt nálam otthon más csak szeletelt kenyér, margarin, valamilyen tésztás zacskós leves meg némi egyéb száraz fűszer. Hóvége volt, ráadásul vasárnap, plusz épp akkor nem volt nálunk víz, mert csőtörés volt a környéken. Viszont áram még volt, ezért fogtam a zacskós levest, összetörtem a tésztát majd beletettem az otthoni aprítógépbe, hozzá a fűszert (plusz ami még otthon volt szárazfűszer, fokhagyma granulátum, pirospaprika, bors) az egészet összedaráltam ilyen prézliszerűre. Fogtam egy szelet kenyeret, megkentem margarinnal majd ráhintettem ezt az őrleményt, a tetejébe meg raktam még pluszba mustárt, ketchupot meg tubusos pörköltkrémet (mert ezek még szerencsére voltak otthon), oszt így ettem meg. Meglepően jó íze volt (kicsit fura eleinte a darált száraztészta miatt ami ropogott, de aztán azt képzeltem hogy darált szalonna pörcöt eszem).

NA HA EZ NEM PROLI, AKKOR NEM TUDOM HOGY MI AZ. 😄

2023. ápr. 4. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!