Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » A teát nem tudom cukor nélkül...

A teát nem tudom cukor nélkül meginni. Az édesítőt nem szeretem. Másfél liter teához szoktam 3 csapott evőkanál cukrot tenni és citromot. Sok ez a 3 kanál? Tea mellett vizet iszom és gyümölcsturmixot.

Figyelt kérdés

2023. ápr. 30. 20:25
 1/8 anonim ***** válasza:
12%
Ez nem kérdés.
2023. ápr. 30. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
10%
Idd mézzel. Ez lemaradt bocsi.
2023. ápr. 30. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
88%

A cukor nem méreg, ellenben üres és fölös kalória. Ha nincs baj a súlyoddal és/vagy nem vagy cukorbeteg, akkor nyugodtan tegyél bele annyi cukrot, amennyi jól esik.

Ellenkező esetben viszont érdemes lehet hetente egy kicsivel csökkenteni a cukor mennyiségét. A fokozatosságon van a hangsúly. Hirtelen változást megérzed, nem fog ízleni stb. De szépen lassan le lehet akár nullára is csökkenteni.

2023. ápr. 30. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
86%
Ha fogyni akarsz, cukorbeteg vagy, akkor az. Ha amúgy egészségesen élsz, akkor nem.
2023. ápr. 30. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
40%
2 kanálhoz képest sok, 4-hez képest kevés. Vagy most milyen választ vársz erre?
2023. máj. 1. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
85%
Meg az sem mindegy, hogy ebből a 1.5 literből mennyit iszol naponta. Felét, vagy kétszer is készítesz és megiszod.
2023. máj. 1. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Csak egy tipp. Ha le akarsz szokni a cukorról, akkor mostantól mindenhez egy kanállal kevesebbet rakj, mint szoktál. Ezt csináld nagyon hosszú ideig, akár fél évig és meglátod, hogy hozzá fogsz szokni... Egyébként teljesen szerintem nem érdemes elhagyni, de mértékkel fogyasztani sosem árt.
2023. máj. 2. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

"A cukor nem méreg, ellenben üres és fölös kalória."

Azért ezt tisztázzuk. Nincs olyan, hogy "üres kalória", a kalória az kalória. Ha arra gondolsz, hogy nincsenek benne vitaminok, ásványi anyagok, akkor az igaz, de ettől még nem "üres kalória". Másrészt "fölös kalória" is csak akkor van, ha túllépi az ember a keretét.

2023. máj. 19. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!