Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Ha kb 1 liter vízbe teszek...

Ha kb 1 liter vízbe teszek ebből kb 2 evőkanál varázst, jó leves készülhet, ehető lesz, vagy túl intenzív sós lesz? Arra gondok , hogy ezt Kis" mennyiségben használhatják , levesekhez, pörkt, sülthús stb,

Figyelt kérdés
[link]

2023. ápr. 1. 06:32
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Hogy érted ezt? Beletennéd vízbe és kész a "leves", vagy rendes levest főzöl zöldségekkel, hússal és ezt még pluszban tennéd hozzá?
2023. ápr. 1. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Aha, arra gondolok, Csak úgy a port felforralnán,


Vagy hagyma az van itthon , azt tennék bele két kicsit.

2023. ápr. 1. 06:50
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem lesz jó. (Ha ugyanazt várod el tőle, mint amit pl. egy Maggi-kockától.)
2023. ápr. 1. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem raknék rögtön 2 evőkanállal. Egy rendes fazék levesbe, sima vegetából szoktam 1-1,5 kanállal rakni. Szóval próbálj meg először egy teáskanàlnyit, azt kóstold meg.

Ha kell még, akkor lassan adagolhatod.

Én is szoktam ilyet csinálni, tésztalevesnek hívom.

2023. ápr. 1. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem finom semmiképpen nem lenne, legfeljebb ehető. Ráadásul a nátrium-glutamát nem éppen az egészségességéről híres, bár megoszlanak a vélemények arról, hogy mennyire veszélyes. Ha nem lenne otthon leveshez való alapanyagom, akkor inkább nem ennék levest, ilyet biztos, hogy nem csinálnék.
2023. ápr. 1. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
87%
Hogy lenne belőle jó leves? Bolond vagy?
2023. ápr. 1. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem rossz,nem rossz de jó nem ilyen.
2023. ápr. 1. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 NTBS ***** válasza:
73%
Sok a mennyiség.
2023. ápr. 1. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

"szárított zöldség 5,6 % "


Az igen! :D

Tipikus műanyag leves.

2023. ápr. 1. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

9-es vagyok "Arra gondok , hogy ezt Kis" mennyiségben használhatják , levesekhez, pörkt, sülthús stb,"


Igen, sokkal inkább működik, mint önállóan. Mivel a nátrium glutamát is ízfokozó, így teltebbé teszi az étel ízét.

Tehát a só egy részét ki lehet váltani ilyennel. Mindemellett meghagyva mint az alapanyagokat, és az ételhez illő fűszereket.


De így önmagában, hogy csak víz, beleszórod ezt, és azt várod, hogy jó legyen, az nem fog összejönni. Tipikus műanyag egyen íze lesz az ételnek.

Nem szabad belőle annyit használni, hogy domináljon az íze.


Pörköltbe nem is igazán illik. Bár végül is otthon használható. Zöldséglevesbe, húslevesbe, stb ilyen típusúba jó, ráerősít kicsit a színére, teltebbé teszi az ízét.

2023. ápr. 1. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!